Лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії відвідали місця злочинів російських окупантів в Ірпені

Le président roumain Klaus Iohannis (tout à gauche), le président français Emmanuel Macron (au centre), le chancelier allemand Olaf Scholz (à sa gauche) et le premier ministre italien Mario Draghi (à droite) visitent Irpine, le 16 juin 2022. LUDOVIC MARIN / AFP

Сьогодні, під час візиту в Україну президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Румунії Клаус Йоганніс відвідали Ірпінь.

Європейських лідерів супроводжує міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Президент Франції Еммануель Макрон, який разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцем та іншими відвідав Ірпінь під Києвом, високо оцінив «героїзм» українців, побачив «сліди та тавро варварства» росіян, і запевнив, що Париж повністю на стороні України. Це його цитує видання Le Monde.

«Всі ми бачили ці образи зруйнованого міста, яке є одночасно містом-героєм, оскільки саме тут, серед інших місць, українці зупинили російську армію, що наступала на Київ. Так що ви повинні уявити собі героїзм армії, а також українського народу», – сказав Еммануель Макрон.

Він зазначив, що «сьогодні Україна має вміти чинити опір і перемагати. Ми на боці українських чоловіків і жінок – без будь-якої двозначності», – наголосив французький лідер.

Він також додав, що Париж повністю підтримує розслідування воєнних злочинів армії РФ в Україні та резюмував, що незабаром зустрінеться з українським колегою Володимиром Зеленським, щоб «поговорити про те, що буде далі».

Перебуваючи під враженням від видовища зруйнованих житлових кварталів, Олаф Шольц пообіцяв «пам’ятати це під час прийняття рішень», передає видання Bild.

«Це багато говорить про агресивну війну росії, яка просто націлена на знищення. Ми повинні пам’ятати про це завжди, коли щось вирішуємо», – сказав німецький лідер.

https://armyinform.com.ua/2022/06/16/lidery-francziyi-nimechchyny-italiyi-ta-rumuniyi-vidvidaly-misczya-zlochyniv-rosijskyh-okupantiv-v-irpeni/