Литовські волонтери передали ЗСУ комплекси протидії ворожим беспілотникам Sly Wiper

Сьогодні, 3 серпня, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України бригадний генерал Володимир Коваль взяв участь у церемонії урочистої передачі зразків високотехнологічного озброєння від волонтерів Литовської Республіки.

Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

У зверненні до литовської делегації та представників військово-дипломатичного корпусу Литовської Республіки бригадний генерал Володимир Коваль від імені Збройних Сил України щиро подякував братньому народові, Президенту Литовської Республіки Гітанасу Наусєді, уряду, Сейму Литовської Республіки, нашим посестрам та побратимам зі Збройних сил Литовської Республіки за незмінну підтримку та союзницьку допомогу нашій державі, які Литва демонструє конкретними справами.

– Від себе особисто та від Збройних Сил України щиро дякую за неоціненну допомогу Україні в нашій боротьбі проти російської збройної агресії та надану значну міжнародну технічну допомогу для потреб ЗС України. Особливо ми вдячні за чергову партію високотехнологічного обладнання литовського виробництва, яке так необхідне зараз для захисників України для боротьби з безпілотними авіаційними комплексами противника, – наголосив заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України бригадний генерал Володимир Коваль.

Аташе з питань оборони при Посольстві Литовської Республіки в Україні полковник Даріус Адомайтіс під час церемонії передачі обладнання для протидії БПЛА розповів, що представники литовської телекомпанії Nonprofit Corporation Laisves TV зібрали понад 5 млн євро добровільних внесків на закупівлю і подальшу передачу ЗС України турецького БПЛА Bayraktar TB2. Оскільки турецька сторона виступила з ініціативою передати один БПЛА до ЗС України на безоплатній основі, то 1 980 000 євро згаданих коштів були витрачені на виготовлення і надання Україні комплексів протидії БПЛА Sly Wiper.

– Мені дуже приємно, що високотехнологічне озброєння від волонтерів Литви підвищить безпеку українських військовослужбовців, – наголосив полковник Даріус Адомайтіс.

Бригадний генерал Володимир Коваль на завершення заходу подякував директорці литовського каналу Nonprofit Corporation Laisves TV Габії Йоне Мілашіюте та ведучому телепрограми Freedom TV згаданого каналу Анрвіусу Тапінасу, завдяки яким було реалізовано ініціативу придбання та передачі обладнання.

https://armyinform.com.ua/2022/08/03/lytovski-volontery-peredaly-zsu-kompleksy-protydiyi-vorozhym-bespilotnykam-sly-wiper/