Львів заплатить 40 тисяч гривень за найкращий мурал про захисників України

Виконавчий комітет  Львова має намір оголосити Всеукраїнський відкритий конкурс на найкращі ескізи для муралів, які розмістять на стіні по вулиці Захисників України у місті Львові. Проєкт цього рішення невдовзі буде винесено на розгляд виконкому ЛМР.

[embedded content]

Вулиця Захисників України з’явилася у Львові у травні цього року. Таку назву дали до цього безіменній вулиці в центральній частині міста. Вона з’єднує дві магістральні вулиці Львова: Городоцьку та Тараса Шевченка. Поруч розташована одна з військових частин Львівського гарнізону та пам’ятний знак на честь учасників Листопадового зриву: українських військовиків, що утверджували національну державність у 1918 році.

За задумом на цій вулиці  буде створено open-air мистецьку галерею, що привертатиме увагу до тематики захисту України та надасть художникам можливості для творчого втілення своїх емоцій та бачення на тему захисників Вітчизни.

Галерея нараховуватиме вісім муралів (стінописів) на тему захисників України, які можуть бути як незалежними один від одного, так і об’єднаними в одну сюжетну лінію. Змінюватимуться малюнки муралу не рідше, ніж раз на два роки.

Зазначимо, що одна з патріотичних громадських організацій міста вже оздоблювала цю вулицю  муралами, що були присвячені тематиці російсько-української війни. Зокрема, це були стрітарти на тему захисників ДАПу та алегорична постать сучасного воїна з відсилками до легендарного козака Мамая. Втім, через вуличних вандалів стінописи довго не протримались. І нині є можливість оновити вигляд вулиці.

Заплановано, що ескізи муралу обиратимуться на конкурсі, який має на меті вшанування постатей захисників України. До нього допустять тільки авторські роботи. Але ескізи, які суперечать загальноприйнятим гуманістичним цінностям, будь-яким чином ображають чи принижують честь та гідність українського народу або пропагують сепаратизм, розглядатися не будуть.

Переможцям конкурсу ескізів виплатять премії: за перше місце – 40 тисяч гривень, за друге та за третє місця відповідно 25 та 20 000 гривень.

https://armyinform.com.ua/2021/11/lviv-zaplatyt-40-tysyach-gryven-za-najkrashhyj-mural-pro-zahysnykiv-ukrayiny/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *