Люксембург виділив Україні 15% свого оборонного бюджету – Президент

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч у Києві з Прем’єр-міністром Великого Герцогства Люксембург Ксав’є Бетелем, який перебуває в нашій країні з візитом. Повідомляє Офіційне Інтернет-редставництво Президента.

«Цей візит дуже важливий для нас, для мене особисто. Він підтверджує: бути зараз в Україні, бути зараз з Україною – це бути на світлому боці історії, якою б складною вона не була», – зауважив Глава Української держави.

Володимир Зеленський висловив подяку Прем’єр-міністру Люксембургу за допомогу, яку його країна та він особисто надає Україні з перших днів повномасштабної війни Росії проти нашої держави.

«Ми були на постійному зв’язку, і Люксембург нам постійно допомагав… Я дуже вдячний від імені нашого народу, і я скажу детально: 15% свого оборонного бюджету Люксембург виділив нашим захисникам і захисницям», – зауважив Президент.

Як повідомив Володимир Зеленський, під час зустрічі в Києві сторони обговорили питання стосовно допомоги українцям, які знайшли прихисток у Люксембурзі після початку війни.

«Ми обговорювали, як живеться нашим дітям, сім’ям, школярам, яких Люксембург дуже тепло приймає. Вдячний за те, що вони відчувають себе вдома, але вдома тимчасово, тому що для нас дуже важливо, щоб усі громадяни України повернулися додому, адже треба після війни відновлювати нашу державу», – зазначив він.

Лідери розглянули питання відновлення України. Більш докладно тема відбудови обговорюватиметься цьогоріч у липні на конференції в Лугано (Швейцарія), і Люксембург буде долучений до цієї тематики.

«Також ми детально обговорили санкційну політику проти російської держави. Виклики, які пов’язані з блокуванням Чорного й Азовського морів з боку російського флоту, що призводить і точно призведе до дефіциту харчової продукції у світі, особливо для країн Азії, Африки, деяких європейських держав. Виходи з цього колапсу, з цього нахабства ми також обговорювали», – повідомив Глава Української держави.

Володимир Зеленський відзначив, що свій візит до України Прем’єр-міністр Люксембургу розпочав з відвідання деокупованих містечок Київщини й поділився своїми відчуттями від побаченого.

«Хочу подякувати за ту допомогу, підтримку – гуманітарну, збройну і, головне, – людську – наших громадян з боку Люксембургу й особисто Прем’єр-міністра. Ви завжди в нас бажаний гість», – сказав Президент України.

Зі свого боку Ксав’є Бетель наголосив, що його візит є підтвердженням солідарності Люксембургу з Україною. Він заявив, що Герцогство підтримуватиме нашу державу і під час боротьби з російською агресією, і в часи відновлення після війни.

https://armyinform.com.ua/2022/06/21/lyuksemburg-vydilyv-ukrayini-15-svogo-oboronnogo-byudzhetu-prezydent/