Масове вбивство військовополонених в Оленівці: встановлено нові факти

Встановлено деякі обставини навмисного вбивства українських військовополонених в колонії у н. п. Оленівка (Донецька область), в якій перебували українські військовополонені, зокрема зі складу полку «Азов».

Як повідомили в ГУР МО України, допити полонених проводили слідчі т. зв. «мдб днр» спільно з представниками ПВК «Вагнер» та фсб рф.

читайте також:

«Під час допитів активно використовувалися фізичні тортури та побої. Такі заходи, у першу чергу, були спрямовані не на отримання певної конфіденційної інформації, а на знущання, фізичне приниження, психологічну деморалізацію з метою зламу морально-психологічних якостей українських воїнів. У разі реалізації зазначеного плану представники фсб планували залучити українських полонених до зйомки у проросійських репортажах. Мета ефіру полягала у висвітленні визнання полоненими «скоєних ними злочинів, звірств проти місцевого населення, відречення бійців від своїх поглядів, а також засудження дій керівництва України», – йдеться в повідомленні.

Допити проводилися конвеєрно на регулярній основі, але успіху не мали.

Українські полонені проявили виключну мужність та незламну силу волі.

«російська сторона не мала наміру здійснювати обмін військовополоненими та з метою приховування неналежних умов та форм допиту українських військовослужбовців (що могли б служити доказовою базою у Гаазькому суді) умисно знищила полонених. За наявними даними, мінування місця утримання українських бійців було здійснено бойовиками ПВК «Вагнер» з використанням легкозаймистої речовини, що призвело до швидкого поширення пожежі у приміщенні», – заявили в українській розвідці.

https://armyinform.com.ua/2022/08/03/masove-vbyvstvo-vijskovopolonenyh-v-olenivczi-vstanovleno-deyaki-fakty/