Міністр оборони України зустрівся з Канцлером Міністерства оборони Естонської Республіки

Сьогодні, 5 жовтня, Міністр оборони України Андрій Таран провів зустріч із Канцлером Міністерства оборони Естонської Республіки Кусті Салмом. У заході також взяв участь заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Глава українського оборонного відомства та високоповажний представник Міноборони Естонської Республіки обговорили актуальні питання, що становлять взаємний інтерес.

Андрій Таран висловив вдячність Кусті Салму за непохитну політичну підтримку Таллінном зусиль України щодо захисту суверенітету та відновлення територіальної цілісності країни, практичну допомогу Збройним Силам України і стійку позицію щодо нашої держави у межах Альянсу.

– Політична та дипломатична підтримка України Естонською Республікою, зокрема стратегічного євроатлантичного курсу нашої держави є надзвичайно важливою. Розраховуємо на продовження послідовної позиції наших друзів у розблокуванні засідань Комісії Україна-НАТО на рівні Міністрів оборони та отриманні Плану дій щодо членства в Альянсі, – зазначив Андрій Таран.

Окрему увагу було приділено питанням двостороннього оборонного співробітництва у галузі воєнної освіти, військової підготовки, співпраці з кібербезпеки, а також лікування та реабілітації в Естонії поранених українських військовослужбовців.

Міністр оборони України звернувся до Канцлера Міністерства оборони Естонської Республіки з проханням підтримати ініціативу України про приєднання до Об’єднаного центру передових технологій з кібероборони НАТО (NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence). Наразі Центр є одним з ключових елементів системи Альянсу з розвитку спроможностей у сфері кібернетичної оборони. Він забезпечує боротьбу з кібератаками й кіберзахист інформаційних систем, а також навчання та підготовку фахівців з кіберзахисту НАТО.

Очільник українського оборонного відомства поінформував співрозмовника про поточну безпекову ситуацію на лінії розмежування із тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей, у Криму та навколо кордонів нашої держави. Було наголошено, що активна фаза стратегічних навчань «Запад-2021» використана російською владою для додаткового нарощування військ вздовж нашого державного кордону з Росією та Білоруссю. Навчання завершилися, але не всі військові формування повернуті назад до місць постійної дислокації.

Сторони домовилися продовжити інтенсивний діалог між обома країнами у сфері оборонного співробітництва. Зокрема, Андрій Таран підтвердив Кусті Салму, що цього року він планує відвідати Естонську Республіку з робочим візитом.

https://armyinform.com.ua/2021/10/ministr-oborony-ukrayiny-zustrivsya-z-kanczlerom-ministerstva-oborony-estonskoyi-respubliky/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *