Міністр юстиції України провів зустріч з Комісаром Ради Європи з прав людини

В ході зустрічі Денис Малюська подякував пані Міятович за її активну позицію щодо підтримки України у протистоянні країні-агресору та у зв’язку зі страшними злочинами, які скоюють російські військові на території нашої країни.

«Для нашої країни вкрай важливою є допомога, як з надання озброєння, продовження застосування більш жорстких санкцій до країни-агресора, так і юридичного характеру, зокрема розробка дієвих компенсаторних механізмів для відбудови України. А саме: необхідним є створення належного правового підґрунтя для використання ресурсів рф, які наразі заблоковані в США та країнах ЄС. Одним з таких варіантів є підготовка міжнародного документа (Меморандуму або Угоди), який би передбачав створення та подальше застосування відповідних інструментів для покриття збитків, які були нанесені Україні внаслідок злочинів агресії рф», – відзначив Міністр юстиції України.

Денис Малюська поінформував, що Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроект №7304, який передбачає допуск Міжнародного кримінального суду до роботи в Україні.

Комісар Ради Європи привітала таке рішення і підкреслила важливість розслідування злочинів агресії рф та притягнення усіх винних до скоєння таких злочинів до неминучої відповідальності. Разом з тим, вона відзначила, що у цьому питанні доцільно дослухатись й ураховувати позицію військових.

Також Дуня Міятович порушила питання ратифікації Стамбульської Конвенції, особливо в контексті значної кількості кейсів насильства у відношенні до жінок та дітей.

Окремо сторони обговорили питання утримання військовополонених. Міністр юстиції відзначив, що Україна не готувалась до військових дій і тому, в країні відсутні табори для утримання військовополонених. Відтак, було прийнято рішення облаштувати місця для тримання військовополонених в українських пенітенціарних установах. Наразі продовжується діалог з донорами щодо надання необхідної допомоги.

Особливу увагу в рамках зустрічі було приділено створенню Спеціального трибуналу для розслідування та притягнення винних до відповідальності за злочин агресії проти України.

В рамках візиту Комісар Ради Європи з прав людини відвідала Київську область та поспілкувався з місцевою владою, зокрема в частині потреб у відновленні українських міст, які були зруйновані у результаті російської агресії.

Джерело: Урядовий портал

https://armyinform.com.ua/2022/05/10/ministr-yustycziyi-ukrayiny-proviv-zustrich-z-komisarom-rady-yevropy-z-prav-lyudyny/