goaltime.com.ua minoboroni gotuyetsya do samostijnogo virobnitstva boyepripasiv

Міноборони готується до самостійного виробництва боєприпасів

12308

Міноборони України готується до самостійного виробництва боєприпасів, про що свідчить інформація викладена у Паспортах бюджетної програми за останні три роки.

Про це повідомляє «Мілітарний».

У документах озвучуються дані по готовності на 100% визначених військових арсеналів до початку виробництва та збирання боєприпасів.

Для виробництва боєприпасів замовлено спеціальне технологічне та арсенальне обладнання, а також проводиться ремонт наявного.

З бюджетної програми на 2021 рік для створення виробництва боєприпасів на фондах Міністерства оборони виділяється 300 млн гривень:

Кошти виділені на створення виробництва боєприпасів на фондах Міноборони у 2021 році

Така ж сума вказувалась у Паспорті бюджетної програми на 2020 рік:

Кошти виділені на створення виробництва боєприпасів на фондах Міноборони у 2020 році

У Паспорті бюджетної програми на 2019 рік значились кошти, передбачені на ці потреби, у розмірі 391 441,7 тисяч гривень.

Фрагмент Паспорту:

Кошти виділені на створення виробництва боєприпасів на фондах Міноборони у 2019 році

Організація роботи покладена на Головне управління з організації виробництва боєприпасів та будівництва споруд спеціального призначення, що визначено відповідальним за цей процес згідно з Наказом №117 Міністерства оборони України від 27 травня 2020 року.

Головною організацією з технічного супроводження складання та ремонту боєприпасів є 482 конструкторсько-технологічний центр Командування Сил логістики ЗСУ.

Про плани почати виробництва та складання боєприпасів на фондах Міністерства оборони України розказав у 2018 році тодішній Міністр оборони Степан Полторак.

Міністр оборони України наголосив, що зазначений механізм дозволить сконцентрувати процеси від виробництва, ремонту та зберігання боєприпасів в одному місці. Це створює безпечніші умови для населення та значно здешевлює логістичну складову.

Сьогодні я вкотре переконався, що у нас є всі можливості створити на базі арсеналів Збройних Сил України виробничі потужності, спеціально призначені для виробництва боєприпасів шляхом їх складання. Адже світова практика доводить, що існує не так багато універсальних підприємств, які здатні здійснювати повний цикл виготовлення широкої номенклатури боєприпасів, зазвичай це відбувається у форматі складання із визначених компонентів, — розказав тоді глава оборонного відомства.

Також відомо, що в Україні проводились роботи по виробництву боєприпасів на підприємствах оборонно-промислового комплексу. У 2018 році на підприємстві ДАХК «Артем» за участі перших осіб держави урочисто запускали першу чергу виробництва:

На початковому етапі мали розгорнути виробництво 152-мм артилерійських снарядів до артилерійських систем «Гіацинт» та перейти до інших калібрів.

Випробування вітчизняних 152-мм артилерійських снарядів

Згодом стало відомо про розслідування по справі налагодження виробництва, та виявилось, що постачальник так і не поставив обладнання для серійного виробництва боєприпасів. Справою займається Служба безпеки України та вже провела перші затримання.


Матеріал по темі: Виявлено проблеми вітчизняних 152-мм снарядів


Іншим підприємством, що розпочало виробництво боєприпасів для потреб Збройних Сил України є «Рубін-2017», яке через меншу вартість готових виробів і було обрано постачальником.

У січні 2021 року контррозвідка Служби безпеки України викрила схему постачання неякісних боєприпасів до ЗСУ.

Оперативники СБУ задокументували, що комерційна структура в межах державного оборонного замовлення отримала понад 50 мільйонів гривень, при цьому виготовлені за держзамовленням снаряди виявилися не придатними для використання.

Організоване ділками виробництво снарядів, за попередніми висновками, здійснювалось кустарним способом в непристосованих приміщеннях, – йшлося у пресрелізі.

За твердженням джерел у правоохоронних органах та оборонно-промисловому комплексі, зазначене підприємство є саме «Рубін-2017».


Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект — одна кава — 30 гривень — дозволять нам працювати для Вас!


➡ Приват 5168 7422 0031 9014

➡ Моно: 4441 1144 4179 6255


Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua

Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube


https://mil.in.ua/uk/news/minoborony-gotuyetsya-do-samostijnogo-vyrobnytstva-boyeprypasiv/