Мінометники виходять у море: Швеція озброюється катерами з мортирними системами Patria NEMO Navy

Прочитаєте за: 4 хв. 7 Квітня 2024, 9:11

Катер з морським варіантом 120-мм мінометної системи типу NEMO. Фото: Patria.

Шведське управління озброєнь («Försvarets materielverk», FMV) уклало контракт із місцевим суднобудівником Swede Ship Marine AB на постачання восьми «морських артилерійських платформ».

Наразі вирішено, що катери будуть озброєні морським варіантом 120-мм мінометної системи типу NEMO. Про це йдеться в заяві від фінського збройового концерну Patria — виробника систем NEMO, повідомляє АрміяInform.

Patria поставить мінометні системи NEMO як субпідрядник компанії Swede Ship Marine AB, яка потім встановить міномети на катери перед постачанням шведським збройним силам. Крім восьми систем NEMO, контракт з Patria також включає навчальне обладнання, і, як очікується, запасні частини та технічну підтримку.

Мінометну систему NEMO було вперше представлено у 2006 році. З того часу вона була інтегрована на різні наземні та морські платформи. Башта NEMO здатна вести вогонь як прямим, так і непрямим наведенням, має загальну вагу 1,9 тонни.

«Система NEMO забезпечує війська можливостями непрямого мінометного вогню з судна, що рухається. Мінометні системи інших виробників не мають таких функцій», — зазначив Матс Хамрін, менеджер із ключових клієнтів у концерні Patria.

За даними Patria, один міномет NEMO здатний одночасно випустити у ціль до шести снарядів. Цей процес називається одночасним нанесенням кількох пострілів (MRSI). Триметрова труба забезпечує трохи збільшену дальність бою порівняно із класичними 120-мм мінометами.

Збройна установка виконана у вигляді казнозарядного пристрою з напівавтоматичним механізмом заряджання. Це включає підготовку боєприпасів екіпажем і розміщення їх на зарядній платформі. Після цього механізм автоматично заряджає зброю.

Катер з морським варіантом 120-мм мінометної системи типу NEMO. Фото: Patria.

Система НЕМО має скорострільність до 10 пострілів за хвилину зі стійкою скорострільністю 6 пострілів за хвилину. Система NEMO може зробити перший постріл менш ніж за 30 секунд після отримання вогневого наказу, а перші три постріли можуть бути здійснені протягом 15 секунд.

NEMO може стріляти всіма звичайними 120-мм гладкоствольними боєприпасами, включаючи високоточні боєприпаси, такі як шведські протитанкові міномети STRIX з інфрачервоним наведенням.

Дальність ведення вогню залежить кількості випущених боєприпасів, але зазвичай становить понад 10 км. Хоча це менше, ніж в інших поширених типів корабельної артилерії, це менш невигідно в дуже обмежених, схожих на архіпелаг водах, де використовуватимуться нові шведські катери.

На додаток до типових далекобійних порядків непрямого вогню NEMO також здатний вести вогонь прямим наведенням з близької відстані, що дозволяє використовувати його для самооборони платформи-носія або для ураження випадкових цілей на близькій відстані.

В оборонному відомстві Королівства Швеція вже визначили, що нові бойові катери надійдуть на озброєння для десантного батальйону в Стокгольмі та Гетеборзі.

Останнім часом мінометні системи від фінського збройового концерну Patria стають дедалі популярними на світовому оборонному ринку. Як повідомляла АрміяInform, британське транснаціональне підприємство BAE Systems plc на замовлення Армії США реалізувало проєкт щодо оснащення бази гусеничного бронетранспортера AMPV баштою самохідного міномета FIFT.

Деталі цього проєкту передбачали доповнення базового шасі гусеничної машини AMPV комплектом External Mission Equipment Package, що дозволяє оперативно встановлювати різні бойові модулі. Самохідну установку оснастили дистанційно керованою мінометною системою Patria NEMO.

Як розповіли фахівці ІКК Defense Express, власне бойовий модуль з автоматичним мінометом NEMO (від NEw MOrtar) — полегшена версія мінометної системи AMOS, яку фіни використовують з 2013 року.

«Крім того, високий рівень автоматизації процесів дозволяє платформі з баштою NEMO доволі швидко переключати ведення вогню з однієї цілі на полі бою на іншу, що також є безумовною перевагою. Система управління вогнем може працювати в режимі “вогневого нальоту”, коли на ціль направляються одночасно шість артилерійських мін. Крім того, ця система дозволяє вести вогонь на ходу», — зауважили фахівці оборонного ринку.

[embedded content]

Мінометна система Patria NEMO Navy для військово-морського застосування. Відео: Patria Group

https://armyinform.com.ua/2024/04/07/minometnyky-vyhodyat-u-more-shvecziya-ozbroyuyetsya-kateramy-z-mortyrnymy-systemamy-patria-nemo-navy/