Міжнародні експерти кримінального суду зібрали вже чимало інформації  про злочини окупантів в Україні

Слідчі Міжнародного кримінального суду зібрали досить великий об’єм інформації про злочини російської федерації в Україні, однак висновки буде зроблено на основі зібраних доказів. Про це в ефірі телемарафону повідомив прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан.

«На сьогодні ми вже багато інцидентів зафіксували, визначили, які злочини було скоєно і хто може бути відповідальним за це. Вже під час другого візиту в Україну, коли я побував у Бучі, Бородянці, побачив, що Україна – це місце злочину. Ми маємо справу із великим обсягом інформації, яку отримуємо. Це все документується», – зауважив Карім Хан.

Він зокрема уточнив, що йдеться про руйнування цивільної інфраструктури, сексуальні злочини, злочини проти дітей, тортури, неналежне поводження з полоненими.

І як ми вже повідомляли, до України прибули працювати 42 слідчих Міжнародного кримінального суду.

«Наше завдання – використати вимоги та можливості законодавства та, власне, перевірити достовірність інформації, автентичність інформації, яку ми отримали з різних джерел, включно із супутниковою та радарною. Після того як ми визначимо правдиву ситуацію, ми зможемо використати статут і залучати міжнародних суддів, щоб у належний спосіб дійти висновків», – повідомив Карім Хан.

Також прокурор Міжнародного кримінального суду зауважив, що під час будь-якого конфлікту завжди є диспропорційні наслідки для дітей, жінок, людей похилого віку, тому треба максимально мобілізувати закон на їх захист.

«Хочу запевнити в нашій абсолютній підтримці та бажанні домогтися справедливості… Ми знаємо, що багато з вас переживають за те, що чекає у майбутньому. Ми натомість хочемо створити спільний фронт законності. І йдеться не тільки про Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду – це й Офіс Генпрокурора України, і міжнародна спільнота. Ми не можемо терпіти такого знущання із закону, ми маємо зробити так, щоб увесь світ побачив, що закон працює», – заявив прокурор Міжнародного кримінального суду.

«Ми робитимемо висновки на основі доказової інформації, а не тверджень», – підкреслив Карім Хан.

https://armyinform.com.ua/2022/06/17/mizhnarodni-eksperty-kryminalnogo-sudu-zibraly-vzhe-chymalo-informacziyi-pro-zlochyny-okupantiv-v-ukrayini/