Морпіхи тренуються запобігати диверсіям на об’єктах критичної інфраструктури

В умовах повномасштабного російського вторгнення на територію України досить актуальним є питання щодо захисту об’єктів, руйнування або виведення з ладу яких може призвести до економічної кризи, значних фінансових і матеріальних збитків, людських жертв і загрожуватиме національній безпеці та обороні держави.

Це добре розуміють люди й на фронті, й у тилу, щодня ведучи копітку працю із захисту та забезпечення безперебійного функціонування різноманітних секторів нашої критичної інфраструктури.

Приміром тому є й нещодавнє тренування, до якого були залучені військовослужбовці однієї із частин морської піхоти.

За легендою, зранку командирові взводу надійшов сигнал від старшого начальника про діяльність у визначеній зоні відповідальності диверсійно-розвідувальної групи противника з метою мінування та підриву залізничних переїздів. Наявна інформація — «зловмисники», два озброєні чоловіки, рухаються в західному напрямку на військовому транспортному засобі зеленого кольору без розпізнавальних знаків. Бойовий наказ — здійснити засідку, виявити й знешкодити «диверсантів».

Звісно, що далеко не вперше довелося зіткнутися з виконанням подібного завдання підлеглим командира розвідувального взводу одного з підрозділів морської піхоти. Але в умовах воєнного стану, коли щодня рашисти обстрілюють українські міста й села бомбами та ракетами, внаслідок чого гинуть люди й руйнуються об’єкти критичної інфраструктури, такого формату заняття набувають особливого значення.

Тож це тільки питання навчальні, а все решта — як у справжньому бою. Командир підрозділу доводить отриману інформацію до командирів відділень, віддає необхідні розпорядження та наголошує, що очікує від підлеглих максимум концентрації, швидкості й оперативності.

Після нетривалих зборів морпіхи висуваються у визначений район. На місці, у лісосмузі неподалік від залізничної колії, офіцер уважно вивчає місце засідки та визначає порядок дій під час наближення «диверсантів» та їхнього затримання. Враховуючи вкрай небезпечну обстановку в країні та те, що в умовного противника можуть бути спільники, було вирішено брати «підривників» живими з використанням засобів дистанційного мінування.

Невдовзі машина таки з’явилася на горизонті. Прихована пастка спрацювала — пролунав вибух, машина, звісно, була виведена з ладу й зупинилася. Це і стало сигналом для розвідників. Морські піхотинці діяли швидко. Використовуючи фактор раптовості та шалено тиснучи на деморалізованих «зловмисників», вони у лічені хвилини провели їх захоплення, допит і обшук. Переконавшись у тому, що «диверсанти» в цьому районі працюють без спільників, українські розвідники «запакували затриманих» у свій транспортний засіб і здійснили відхід за попередньо визначеним маршрутом.

Ось так розпочався один із буднів особового складу підрозділу морської піхоти. Того дня вони виконували лише один із навчальних елементів, а загалом щодня відпрацьовують завдання, пов’язані зі збором та уточненням інформації про місце дислокації, озброєння, чисельний склад ворога, виставляючи спостережні пости, дозори та вдень і вночі відшліфовуючи свої дії у засідці, під час нальоту та пошуку противника.

Як розповів командир розвідвзводу, мета цього заняття полягала в подальшій підготовці особового складу до протидії намаганням противника зруйнувати об’єкти критичної інфраструктури на нашій території.

— Подібні навчальні питання відпрацьовуємо регулярно. Щоправда, термін «навчальні» сьогодні сприймається по-іншому. Адже в країні триває справжня кровопролитна війна з російськими агресорами. І вона наочно довела, що добре підготовлені та оснащені мобільні групи здатні досягти переваги над ворожими ДРГ саме завдяки вишколу, маневреності та раптовості. Ми обрали вигідну для нас позицію, вивели з ладу транспортний засіб умовного противника, після чого оперативно затримали «диверсантів» з їхньою подальшою передачею до відповідних органів задля проведення слідчо-оперативних дій, — наголосив офіцер.

Він також підкреслив, що нині підрозділ, яким він командує, укомплектований високо вмотивованими, у фізичному та психологічному сенсі міцними та стійкими воїнами, які здатні виконувати будь-яке складне завдання командування та готові битися до повної перемоги над російськими загарбниками.

Фото авторів

https://armyinform.com.ua/2022/08/06/morpihy-trenuyutsya-zapobigaty-dyversiyam-na-obyektah-krytychnoyi-infrastruktury/