«Музична пауза», «Бій тарілок», «Холодний постріл» − в окремій гірсько-штурмовій бригаді стартували змагання зі снайперської стрільби

«Музична пауза», «Бій тарілок», «Холодний постріл» − з чим асоціюються дані словосполучення? Впевнені − з чим завгодно, але не із снайперською стрільбою. Але саме так поміж собою називають вправи з виконання стрільб організатори та учасники конкурсу на звання найкращого стрільця-снайпера, який стартував вчора в окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді.

Розробив програму конкурсу начальник відділення бойової підготовки бригади підполковник Сергій Кудимов. Змагалися військовослужбовці у стрільбі в одинадцяти номінаціях, які, власне, і отримали такі цікаві назви.

Так, наприклад, перша номінація має назву «Холодний постріл». За словами офіцера, для більш якісної роботи ствол снайперської зброї повинен бути прогрітий. Це досягається виконанням даної вправи – стрільба по грудній мішені ведеться на відстані від 100 до 300 метрів. Крім того, таким чином снайпер здійснює пристрілювання та, за необхідності, вносить необхідні корегування.

У номінації «Анатомія» від стрільця вимагалося двічі вразити мішень у вигляді фігури людини у визначені місця з відстані 300 метрів. Завдання поцілити в голову, серце, легені або печінку визначалося для кожного військовослужбовця шляхом жеребкування.

Аби продемонструвати «гострий зір», кожен учасник змагань повинен був розгледіти у приціл три визначені саме для нього гральні карти, які були хаотично розташовані на стенді, та влучити в них.

«Били тарілки» снайпери вже на відстані 450 метрів, демонструючи влучність.

Найбільш складними завданнями стали «Музична пауза», де потрібно було збити CD-диск, який мерехтів на сонці та гойдався від найменшого подиху вітерця, та влучити у повітряну кульку. Під час виконання даних завдань потрібно було взяти вірну поправку на вітер та підібрати влучний момент, а також проявити неабияке терпіння.

Наприкінці всіх чекало завдання-залік – потрібно було поцілити та влучити в тенісний м’яч на відстані понад пів кілометра.

За словами Сергія Кудимова, учасники змагань – військовослужбовці, призначені на посади снайперів-стрільців гірсько-штурмових та мотопіхотних підрозділів бригади, успішно впоралися із поставленими завданнями, а отже, удосконалили навики із влучної стрільби та можуть більш ефективно виконувати завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Переможцю першого етапу змагань Павлу лише 22 роки. Три з них він служить у лавах ЗСУ. Рішення піти до окремої Закарпатської бригади було ухвалено ще під час строкової служби, тому контракт підписав уже за кілька тижнів після того, як повернувся зі «строчки». Чоловік вважає головними рисами свого характеру терпіння та холодний розум – свого часу саме це стало визначальним фактором для того, щоб обійняти посаду снайпера-стрільця. Розповідає, що опанував стрільбу зі снайперської гвинтівки Zbroyar Z-10 (UAR-10) лише за 5 тижнів.

– Це стало коханням «із першого пострілу», − усміхається військовий.

Попереду учасників змагань чекає другий етап та фінал, під час яких снайпери будуть виконувати інші завдання на збільшених відстанях – до 1200 метрів, з інших положень та спеціальною смугою випробувань.

Читайте також «Шкільний учитель створив смугу гірського піхотинця».

https://armyinform.com.ua/2021/09/muzychna-pauza-bij-tarilok-holodnyj-postril-%e2%88%92-v-okremij-girsko-shturmovij-brygadi-startuvaly-zmagannya-zi-snajperskoyi-strilby/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *