На Київщині в підрозділі Сил ТрО ЗСУ відбулися заняття із тактичної медицини

АрміяInform продовжує розповідати про підготовку підрозділів Сил ТрО ЗСУ. Сьогодні наші кореспонденти побачили, як тривають заняття з тактичної медицини в навчальному центрі одного з підрозділів бригади Сил ТрО ЗСУ.

Наскільки такі заходи підвищують рівень підготовки військовослужбовців? Як воїни оцінюють подібні заняття? Та чи є практична користь від них? Про це читайте в нашому матеріалі.

«Наші солдати всі, як один, проходять підготовку чітко за протоколом ТС3»

−На сьогоднішньому навчанні ми готуємо офіцерів, медиків взводів та рот. Тактична медицина – одна  із важливих складових порятунку життя людини. Люди, які їдуть на війну, повинні робити речі, які я сьогодні показав, із закритими очима. Тому наше навчання відбувається і вночі. Щоб військовослужбовці без світла вчилися ставити турнікети і розуміли, що відбувається, − розповідає інструктор із позивним «Стугна», який проводив сьогоднішнє заняття.

Військові, яких він навчав, уже самі рятують життя на фронті.

−Наші солдати всі, як один, проходять підготовку чітко за протоколом ТС3. Навчання триває 10днів. Коли перші 3 дні минають, я військовослужбовцям видаю турнікет тренувальний. Вони постійно з ним… Я заходжу до їдальні: «Ліва рука!». І вони під час прийому їжі ставлять турнікети на ліву руку. Заходжу в душ, і все так само. Якщо в них немає з собою турнікета, вся рота вишиковується і «штовхає землю». По-іншому не працює. Ми це все доводимо до рефлексів, люди повинні чітко розуміти, що якщо щось відбулось, то вони мають знати, що робити, − додає інструктор.

Командир підрозділу, на базі якого створений навчальний центр, каже, що його особовий склад – це люди, які вмотивовані й хочуть захищати Батьківщину.

−Вони готові навчатися і запитують: «Коли будуть навчання? Давайте інструкторів». Навіть досвідчені наші військові, коли ми запрошуємо нових інструкторів, обмінюються досвідом, спілкуються, навчають один одного, − зазначає командир підрозділу.

За його словами, навчальний Центр був створений у березні:

−Понад 2,5 тис. військовослужбовців і добровольців пройшли тут підготовку. Як наших, так і з інших підрозділів та формувань.

«Якщо в бою ти чогось не зможеш, то обов`язково товариш, твій другий номер, допоможе»

Заступник командира підрозділу з бойової підготовки зауважує, що сьогоднішні заняття з тактичної медицини − це один із сегментів, на якому акцентується увага.

− Бо він є життєво необхідним. У нас був такий випадок. Бронежилет заважав нашому військовому накласти собі турнікет на поранену ліву руку. Це було під час міських боїв у Сєвєродонецьку. На допомогу цьому воїну прийшов його колега. До речі, саме тому ми й вимагаємо працювати в парах… Колега погасив своїм вогнем вогонь противника, витягнув пораненого, спокійно наклав йому турнікет та евакуював. Тому всі ці навички вони знадобляться. Якщо в бою ти чогось не зможеш, то обов`язково товариш, твій другий номер, допоможе, − стверджує заступник командира.

Військовослужбовець Сил ТрО ЗСУ із позивним «Висота» розповідає, що такі заняття у них  відбуваються періодично.

−Я знаю людину, яка їх проводить. У неї величезний досвід. І вона ніколи не зупиняється, щоразу удосконалює заняття, завжди додає нове і спирається на «натовські» стандарти, − каже «Висота».

Медик одного з підрозділів, який теж взяв участь у сьогоднішньому занятті, наполягає, що тактична медицина дає знання про те, що потрібно робити на полі бою не тільки медикам, а і звичайним солдатам:

−Я вдосконалюю свої навички на таких тренінгах, щоб вміти швидко надавати допомогу. І всі солдати, і офіцери нашого підрозділу регулярно проходять підготовку з тактичної медицини.

Фото – Дмитро Юрченко

https://armyinform.com.ua/2022/06/17/na-kyyivshhyni-v-pidrozdili-syl-tro-zsu-vidbulysya-zanyattya-iz-taktychnoyi-medyczyny/