На останній лінії оборони: у боротьбі з дронами хуситів США все частіше використовують систему Phalanx CIWS

Прочитаєте за: 4 хв. 14 Квітня 2024, 9:11

Артилерійська система малого калібру Mark 15 Vulcan Phalanx CIWS. Фото: U.S. Navy

Розроблена відділенням Pomona корпорації General Dynamics артилерійська система малого калібру Mark 15 Vulcan Phalanx CIWS після початку операції об’єднаних антитерористичних сил на чолі зі США у Червоному морі проти атак єменських хуситів, здобула славу «зброї останньої надії».

Прийнята на озброєння ВМС США, як повідомляє оборонна сторінка порталу Building-TECH, ця система також стоїть на захисті бойових кораблів військово-морських сил таких держав як Австралія, Велика Британія, Греція, Японія, Канада та Ізраїль, повідомляє АрміяInform.

Phalanx (українською – “Фаланга”) є автономною турельною системою ближнього бою, озброєною шестиствольною авіаційною гарматою з обертовим блоком стволів M61 Vulcan. Системи мають власні радари пошуку та супроводу, оптико-електронні та інфрачервоні камери для виявлення та ураження цілей та можуть використовуватись у ручному або автономному режимах.

Як зазначено в історичному дописі на сторінці ВМС Сполучених Штатів, виробництво Phalanx почалося в 1978 році з конфігурації Block 0 і вперше вона була встановлена в 1980 році на авіаносці USS Coral Sea.

Артилерійська система малого калібру Mark 15 Vulcan Phalanx CIWS. Фото: U.S. Navy

Конфігурація Block 1 була змонтована ​​на лінкорі USS Wisconsin у 1988 році. Перша установка Block 1B була розміщена ​​на борту ракетного фрегата USS Underwood (FFG-36) у 1999 році. Програма Phalanx, починаючи з 1978 року, до цього часу має активний та постійний план виробництва, модернізації та капітального ремонту.

Phalanx може бути налаштована на ведення вогню однією з двох швидкостей, 3 тисячі або 4,5 тисяч пострілів за хвилину, для використання проти повітряних цілей, таких як крилаті ракети та літаки, або «асиметричних загроз», включаючи «загрози прибережної війни».

За більш високої скорострільності Phalanx вистрілює 150 20-мм снарядів типовою двосекундною чергою. Магазин системи вміщує до 1550 набоїв, що відповідає 20 секундам загального часу ведення вогню при швидкості 4,5 тисячі пострілів за хвилину. При швидкості 3 тисячі пострілів за хвилину скорострільність двосекундної черги становить 100 пострілів, а загальний час ведення вогню складає лише 31 секунду.

Гармата M61 Vulcan складається з 6 стволів, що обертаються, та охолоджуються водою. Слід зазначити, що це своєрідне жало всієї системи Phalanx CIWS, вже протягом понад 50 років ставиться на американські бойові літаки, а також іншу техніку.

У барбеті (захисна споруда навколо пушки) гармати розташовані передавач РЛС, блок живлення, трансформатор та гідравліка гармати. У задній частині барбети знаходяться механізми горизонтального та вертикального наведення, блок керування, генератор сигналів та механізми наведення радіолокаційних станцій. Панцерний захист башти має невелику товщину і призначений переважно для захисту механізмів встановлення від атмосферних опадів.

Артилерійська система малого калібру Mark 15 Vulcan Phalanx CIWS встановлена на крейсері класу “Тікондерог” USS Antietam (CG-54). Фото: U.S. Navy

Артилерійська установка крім гармати включає дві РЛС і пульт управління. РЛС пошуку та супроводу працюють на один імпульсний передавач. РЛС супроводу забезпечує автоматичне захоплення цілі та відкриття вогню. РЛС пошуку визначає дальність, швидкість та можливий курс ворожого об’єкта.

Дані передаються в комп’ютер артилерійської системи після того, як ідентифікує ціль, система супроводу відстежує об’єкт, доки комп’ютер не визначить оптимальні параметри для ураження з найбільшою ймовірністю. Далі система автоматично відкриває вогонь, або рекомендує це зробити самому оператору. Під час стрільби РЛС супроводу відстежує точність ураження цілі.

Система Phalanx вважається останньою лінією оборони американських кораблів, де вона встановлена. І ще в січні цього року есмінець класу «Арлі Берк» USS Gravely змушений був застосовувати її, щоб відбитися від хуситської протикорабельної ракети. Ракетний комплекс, який мав перехопити ворожий снаряд на більшій дистанції, із завданням не впорався. Розповідаючи про той двобій репортери телеканалу CNN винесли в заголовок слова “Хуситська ракета була за кілька секунд до того, щоб влучити у військовий корабель США”.

[embedded content]

Застосування на плавзасобах ВМС США артилерійських систем малого калібру Mark 15 Vulcan Phalanx CIWS. Відео: Military review

https://armyinform.com.ua/2024/04/14/na-ostannij-liniyi-oborony-u-borotbi-z-dronamy-husytiv-ssha-vse-chastishe-vykorystovuyut-systemu-phalanx-ciws/