На параді військ до Дня Незалежності Повітряні Сили представлятимуть харківські курсанти

Курсантам Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба випала почесна місія представляти Повітряні Сили на параді військ, який відбудеться в Києві з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.

Авіатори вже розпочали активно тренуватися по кілька годин на добу, відточуючи стройовий крок. До складу «коробки» увійшли відмінники навчання інженерно-авіаційного факультету вишу з числа курсантів 2-го та 3-го курсів.

— Тренування відбуваються зранку та в другій половині дня без відриву від основного навчального процесу. Обов’язково є час на відпочинок. Для участі в параді відібрали курсантів, які не мають зауважень з дисципліни й навчання та мають хорошу фізичну форму. Усі вони вперше братимуть участь у параді, а ось офіцери, які проводять тренування, неодноразово крокували Хрещатиком, — розповів командир парадного батальйону підполковник Олександр Ківшар.

Загалом до тренувань залучено понад 140 курсантів видового начального закладу, з яких майже 20 відсотків — учасники бойових дій. 

— Усі курсанти, які готуються до військового параду, дуже задоволені, що зможуть представляти парадний розрахунок від Повітряних Сил. Охочих було більше, аніж місць, — зазначає командир навчальної групи сержант Олексій Шевчук. — До навчання в Харкові я брав участь в антитерористичній операції на сході країни. Упродовж року воював у складі протитанкового дивізіону поблизу Мар’їнки, маю нагороди. Зажди мріяв потрапити в парадний розрахунок. Тепер випала честь представляти Повітряні Сили на ювілейному параді. І я цим пишаюся!

Підготовка парадного розрахунку починається традиційно — з розминки, відпрацьовується стройове положення, рівняння у шеренгах, одиночний вишкіл з акцентом на рух стройовим кроком та рух у складі шеренг.

— Незручностей чи проблем з відпрацюванням нового стройового кроку немає. Усі відповідально ставляться до тренувань, тому наша «коробка» має пройти головною вулицею столиці краще за всіх. Також з Івано-Франківська на парад приїде моя мама, аби мене підтримати. Для мене і родини це велика подія в житті, — поділився враженнями курсант 3-го курсу Роман Гресько.

Нині авіатори переважно відпрацьовують індивідуальну підготовку. У липні вони вибувають до однієї з військових частин, що у Василькові, де продовжать колективну підготовку у складі батальйону.

https://armyinform.com.ua/2021/06/na-paradi-vijsk-do-dnya-nezalezhnosti-povitryani-syly-predstavlyatymut-harkivski-kursanty/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *