Нардеп розповіла, на чий досвід орієнтувалась Україна, впроваджуючи жіночу форму і амуніцію

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Лютого 2024, 13:45

Народна депутатка Ірина Никорак. Фото — Олена Худякова, АрміяInform

Україна вивчала досвід Сполучених Штатів, працюючи на запровадженням військової форми та спорядження для жінок, які служать у Збройних Силах.

Як повідомляє кореспондент АрміяInform, про це йшлося під час круглого столу «30 років приєднання України до Програми НАТО «Партнерство заради миру». Захід відбувся у пресцентрі «Укрінформ».

У обговоренні взяла участь голова підкомітету реабілітації ветеранів Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Ірина Никорак.

«Нещодавно спільно із заступницею Міністра оборони Наталією Калмиковою ми презентували жіночу військову форму, яка на державному рівні вже впроваджена», — зазначила Ірина Никорак.

Вона додала, що починаючи з цього року, Міноборони забезпечуватиме жінок необхідною амуніцією.

«В тому числі, жіночими бронежилетами. Власне, це той досвід, який ми запозичили у Сполучених Штатів Америки. США (американська армія, — ред.) розпочали свій шлях до впровадження гендерної рівності ще з 2009 року», — зазначила депутатка.

«Це перший бронежилет, який не має відстані від живота». Тестуємо новий захист для жінок

«Це перший бронежилет, який не має відстані від живота». Тестуємо новий захист для жінок

Ірина Никорак наголосила, що Україні є ще над чим працювати.

«І, на мій погляд, якщо ми створимо рівні умови і достатню мотивацію жінкам у секторі безпеки і оборони, це напряму буде корелюватись з обороноздатністю нашої країни», — зауважила голова підкомітету.

Як повідомляла АрміяInform, 1 лютого військовослужбовиці ЗСУ вперше отримали комплекти літніх польових костюмів, які виготовлені з врахуванням жіночих антропометричних параметрів.

У нову форму внесли конструктивні елементи, що дозволяють жінкам-військовослужбовцям почуватися комфортно під час виконання завдань в польових умовах та пунктах постійної дислокації.

https://armyinform.com.ua/2024/02/08/nardep-rozpovila-na-chyj-dosvid-oriyentuvalas-ukrayina-vprovadzhuyuchy-zhinochu-formu-i-amunicziyu/