Наталія Калмикова: Потрібно пришвидшити хід реформ і навести лад в системі оборони

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Лютого 2024, 9:55

Заступник Міністр оборони України Наталія Калмикова підбила підсумки тижня, що минає, й розповіла про результати. Зокрема про важливі рішення в секторі оборони держави, результати рекрутингу та міжнародну діяльність.

Про це Наталія Калмикова написала у фейсбуці.

Рішення уряду в секторі оборони держави

«Парламент ухвалив законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження стандартів Організації Північноатлантичного договору у сфері медичного забезпечення сил безпеки і сил оборони”. Шлях до забезпечення високого рівня медичної допомоги для українських військовослужбовців, адаптованого до найкращих міжнародних практик, відкрито», — повідомила вона.

Також, за словами Наталії Калмикової, на засіданні уряду було прийнято два важливих рішення:

  • про врегулювання виплат ОГД іноземцям та апатридам, які на законних підставах проходять службу в Державній спеціальній службі транспорту за контрактом;
  • про надання допомоги медичними працівниками військових частин, які беруть участь у бойових діях, здійснюють бойові завдання, без отримання ними ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Розвиток треку рекрутингу

Станом на початок тижня розміщено 5101 вакансія від 800 частин. На них отримано 70892 відгуків від громадян, які виявили бажання служити в Силах оборони.

«Закінчили підготовку до відкриття рекрутингового центру у Львові. Це спільний проєкт із Львівською міською радою. Відкриття відбудеться у понеділок», — повідомила заступник Міністр оборони України.

Соціальна сфера та медичне забезпечення

За словами Наталії Калмикової, цього тижня пенсійне забезпечення військовослужбовців стало предметом обговорення на нараді під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

«Медичне забезпечення військових частин, навчання лікарів, які зараз знаходяться на сержантських посадах з подальшим присвоєнням офіцерського звання обговорювались на робочій нараді з начальниками медичних служб видів, окремих родів військ та сил ЗС України, яку проводив командувач Медичних сил ЗС України генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук», — зазначила вона.

Також на круглому столі, організованому Американською торговельною палатою, відбулась дискусія з питань інтеграції ветеранів, створення ветеранських бізнесів та нових робочих місць. А проблематика соціальних послуг для військовослужбовців піднімалися на Форумі «Психосоціальні послуги: виклики сьогодення, пропозиції рішень, система координації, доступність для людини».

Міжнародна діяльність

Наталія Калмикова повідомила й про гуманітарну допомогу лікарськими засобами від Уряду Вірменії для Національного військово-медичному клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь», яка надійшла цього тижня.

«Далі буде! Нам потрібно пришвидшити хід реформ і навести лад в системі оборони!» — наголосила заступник Міністр оборони України.

https://armyinform.com.ua/2024/02/10/nataliya-kalmykova-potribno-pryshvydshyty-hid-reform-i-navesty-lad-v-systemi-oborony/