Наталія Калмикова: Сили оборони отримали нові бронетранспортери M113, обладнані для евакуації поранених

Прочитаєте за: 3 хв. 24 Лютого 2024, 17:53

Заступник Міністра оборони Наталія Калмикова повідомила, що десятки цих евакуаційних бронемашин вже прибули до України, а ще кілька сотень очікуються найближчим часом.

Про це вона повідомила у своєму фейсбуці.

В рамках координації цього проєкту, заступник Міністра оглянула техніку, яка скоро потрапить на фронт.

Окрім постачання М113, Наталія Калмикова вказала ще кілька результатів тижня.

Зокрема, Верховна Рада ухвалила за основу два важливих законопроєкти: №10313, який передбачає низку пільг для військовослужбовців та розв’язує проблемні питання соціальної сфери у війську, і №11035. З дня, коли він почне діяти, військовослужбовці строкової служби, кінцевий термін служби яких припав на час дії воєнного стану, мають бути звільнені в запас, якщо не висловлять бажання продовжити службу за контрактом.

Станом на 24 лютого до першого Центру рекрутингу у Львові звернулося 157 людей. Наразі із військовими частинами сконтактовано 52% від тих, хто звернувся. Станом на зараз 6% від всіх людей, які роблять звернення – це жінки. В секторі співробітництва з онлайн-платформами також є відчутний прогрес. Станом на 19 лютого 1135 частин розмістили 7288 вакансій на які отримали 87544 відгуків.

Наталія Калмикова повідомила про зустріч з представниками американської компанії Sonata, яка надає західну військову експертизу, консалтинг та матеріальну допомогу Україні для підтримки її оборони, у координації з Ukrainian Freedom Fund та представниками Генерального штабу Збройних сил України. Підсумком зустрічі стала домовленість про те, що курсанти військових вишів України навчатимуть спеціалісти з США. Старт програми наступного тижня.

Також в рамках пілотного проєкту в одному з українських навчальних центрів впровадять інструменти оцінки, які використовують в армії США. Метою тестування стане виявлення потенційних лідерів, які згодом зможуть стати сержантами.

Також відбулася розширена робоча нарада за участі представників Міністерство оборони України та Генерального штабу ЗСУ щодо докорінної модернізації системи базової загальної військової підготовки.

«Ми знаємо як це зробити та докладемо всіх зусиль для створення ефективної системи, яка б відповідала сучасним реаліям ведення війни», — написала Наталія Калмикова.

З Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками  підписано Меморандум, згідно з яким представники Міноборони долучаються до робочої групи, яка розглядає питання надання дозволу військовим частинам використовувати наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори.

Проведена спільна нарада з Головою Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафою Найємом та представниками КМДА щодо прискорення процесу будівництва нового та реконструкцію одного з наявних корпусів в Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь».

«Хочемо побудувати новий корпус вже цього року. Він дуже потрібен для лікування наших захисників», — повідомила Наталія Калмикова.

Попередньо досягнута домовленість про співпрацю з Nordic Сentre for Gender in Military Operations — офіційним підрозділом у рамках НАТО, який відповідає за навчання з гендерних питань. Центр готовий забезпечити навчання з гендерних тем для військовослужбовців ЗСУ як у форматі онлайн, так і офлайн у Швеції, Польщі та Великобританії.

Раніше Сухопутні сили показали, як М113 рятують бійців.

https://armyinform.com.ua/2024/02/24/nataliya-kalmykova-syly-oborony-otrymaly-novi-bronetransportery-m113-obladnani-dlya-evakuacziyi-poranenyh/