«НАТО сьогодні важливе як ніколи» — Єнс Столтенберг

 У Пентагоні відбулася зустріч Міністра оборони США Ллойда Остіна та Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. Про це інформує Державний департамент США — міністерство закордонних справ США.

«Сила НАТО полягає не тільки у військовій могутності, а й у її єдності та  почутті спільної мети, — зауважив Остін. — І ми збираємося зберегти цей альянс життєздатним, рішучим і єдиним».

Міністр оборони США подякував Столтенбергу за допомогу в керівництві Альянсом під час виведення військ з Афганістану та евакуації персоналу з афганської столиці.

«Після нападу Аль-Каїди на США у 2001 році Альянс, посилаючись на статтю 5 Договору НАТО, у якій сказано, що напад на одну країну є нападом на всіх, увійшов до Афганістану, … і 20 років потому НАТО покинуло Афганістан як єдиний альянс, багато в чому завдяки вашій самовідданості», — сказав Ллойд Остін.

Глава військового відомства США високо оцінив план Столтенберга «НАТО-2030», який лідери країн НАТО узгодили на саміті в Брюсселі в червні цього року.

«У 2014 році деякі критики говорили, що НАТО зжила себе і  більше не потрібна. Згодом, події які відбулися, довели, що це не так. НАТО сьогодні важлива як ніколи», — сказав Єнс Столтенберг. «Ми сьогодні бачимо агресивні дії Росії і те, як Китай  останнім часом використовує свою економічну і військову міць,  стикаємося з терористичними та кіберзагрозами, а також впливом змін клімату на безпеку».

«Немає країни, яка могла б протистояти цим загрозам поодинці. Ми маємо бути разом — і це саме те, що ми робимо», — сказав Генеральний секретар.

«Незважаючи на те, що операції в Афганістані завершені, вони не були марними. Протягом 20 років ми змогли запобігти будь-яким видам атак, організованих з Афганістану проти наших країн. Ми і надалі будемо продовжувати нашу співпрацю», — додав Генсек Альянсу.

Підготував Олександр Васильченко

https://armyinform.com.ua/2021/10/nato-sogodni-vazhlyve-yak-nikoly-yens-stoltenberg/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *