НАТО замовило нову партію гранатометів, які вже використовуються в Україні

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Лютого 2024, 12:13

Військовослужбовець НАТО з гранатометом AT4. Фото: Saab

Агентство технічного обслуговування і постачання НАТО (NSPA) розмістило замовлення на нерозголошену кількість легких бронебійних переносних систем озброєння AT4, вироблених головним оборонним підрядником Швеції, Saab.

Як зазначено в тексті заяви, розміщеної на офіційному порталі NSPA, агентство сприяло консолідації зусиль трьох країн Альянсу для закупівлі цього типу гранатометів, повідомляє АрміяInform.

Своєю чергою шведський виробник зброї поінформував, що вартість замовлення становить приблизно €63 млн (приблизно 700 мільйонів шведських крон), а поставки відбудуться в 2026-2027 роках.

«Наш AT4 виділяється на ринку як дуже затребувана та ефективна зброя підтримки. Для нас велика честь, що NSPA знову довірилася нашій продукції, і вони можуть бути впевнені, що мають провідну однозарядну зброю, яка є потужною та надійною», — зазначив керівник бізнес-напряму Saab Dynamics Ґьорген Йоханссон.

AT4 є спільною розробкою шведської компанії SAAB Bofors Dynamics та американської корпорації ATK. В армії США він відомий як гранатомет одноразового використання M136. Даний ПТРК перебуває на озброєнні армій понад 30 країн світу.

Військовослужбовець Сил оборони України з гранатометом AT4. Фото: ЗСУ

Як повідомляла АрміяInform, гранатомети AT4 були включені до пакетів військової допомоги Україні від США. Детально ознайомитися з цією зброєю, якою українські воїни вже нищили танки та укріплення окупантів, можна за наступним посиланням на нашому порталі.

[embedded content]

Довідково: АТ-4 — це одноразовий реактивний протитанковий гранатомет калібру 84 мм, розроблений у 1980-х роках. Довжина пускової труби становить 102 см. Максимальний діаметр — 150 мм. Важить цей гранатомет всього від 6,7 до 8 кг, залежно від типу пострілу. Максимальна дальність пострілу — близько 2 км, а прицільна дальність пострілу — 300-500 метрів, залежно від гранати. У гранатометі АТ-4 можна використовувати кумулятивний або бронебійно-уламковий постріл. Початкова швидкість гранати — 290 м/с. Кумулятивний постріл пробиває броню завтовшки до 500-600 мм.

https://armyinform.com.ua/2024/02/07/nato-zamovylo-novu-partiyu-granatometiv-yaki-vzhe-vykorystovuyutsya-v-ukrayini/