Нідерланди підготують ще шість винищувачів F-16 для України

Прочитаєте за: < 1 хв. 5 Лютого 2024, 16:13

23 en 24 november 2021, Bari Italie..Het 312 F-16 squadron van vliegbasis Volkel gaat op oefening in Bari Italie.

Міністерство оборони Нідерландів підготує ще шість винищувачів F-16 для поставки в Україну.

Про це йдеться у заяві на сайті оборонного відомства.

Таким чином, загальна кількість винищувачів, які нададуть Нідерланди, зросте до 24.

«Перевага в повітрі для України має важливе значення для протидії російській агресії», — написала у соцмережі Х глава Міноборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Рішення про передачу літаків було оголошено після того, як Нідерланди вирішили припинити переговори про можливий продаж 6 винищувачів F-16 з компанією Draken International.

Обидві сторони дійшли висновку, що продаж і поставка цих F-16 не відбудуться в найближчій перспективі. Ці шість літаків будуть додані до 18 літаків F-16, які готуються до поставки в Україну.

Як повідомляла АрміяInform, Командувач Об’єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв впевнений, що після отримання від союзників винищувачів F-16 Сили оборони матимуть ще більше успіхів на полі бою. Він наголосив, що у подальших пакетах військової допомоги Україна чекає літаки F-16 та ракети з дальністю ураження цілей у 300-500 кілометрів.

Українські пілоти, які нині проходять навчання на літаках F-16, відбирались з урахуванням певних критеріїв, серед яких є бойова підготовка, бойовий досвід, навченість, знання англійської мови.

https://armyinform.com.ua/2024/02/05/niderlandy-pidgotuyut-shhe-shist-vynyshhuvachiv-f-16-dlya-ukrayiny/