Обмін українців, які перебувають у російському полоні, залежить від підтримки багатьох держав – Президент

Глава держави впевнений, що обмін українців, які перебувають у російському полоні, залежить від підтримки багатьох держав та закликав іноземних партнерів тиснути на росію.

Про це він заявив під час онлайн-спілкування в Українському домі в Давосі.

«Обмін людей. Це на сьогодні гуманітарний момент і дуже політичне рішення, яке залежить від підтримки багатьох держави. Декілька тисяч людей перебувають у полоні після заблокованого Маріуполя, після заблокованої Азовсталі, крім цього з Донбасу були люди. Вони сьогодні перебувають у полоні», – повідомив Глава держави.

Президент України підкреслив, що це «абсолютно відважні» люди, які виконали велику, героїчну й історичну роботу та зазначив, що задля їхнього обміну Україна залучила ООН, Швейцарію, досвід ізраїльтян і «багато-багато країн», але процес дуже складний.

«На сьогодні дуже важливо, щоб увесь світ не умовляв росію, у жодному разі. Загравати не можна! Гратися з росією не можна! Але (треба – ред.) тиснути політично через будь-які важелі – через потужний бізнес, через закриття цього бізнесу, нафтове ембарго», – заявив Президент України.

Глава держави наполягає на активізації обміну українців на російських військових.

«Нам не потрібні російські військові, нам потрібні тільки наші. Ми готові хоч завтра міняти», – сказав Володимир Зеленський.

https://armyinform.com.ua/2022/05/24/obmin-ukrayincziv-yaki-perebuvayut-u-rosijskomu-poloni-zalezhyt-vid-pidtrymky-bagatoh-derzhav-prezydent/