Обстановка на фронті складна, але Сили оборони стримують ворога та звільняють території

Ілюстративне фото

Незмінними цілями москви залишається вихід на адміністративний кордон Донецької області, утримання контролю над окупованими частинами Харківської, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей, а також забезпечення функціонування сухопутного коридору між ростовською областю та окупованим Кримом.

На цьому наголосив під час брифінгу щодо оперативної обстановки на фронті в Медіацентрі Україна — Укрінформ заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС України бригадний генерал Олексій Громов.

– Ведення бойових дій противником продовжується шляхом застосування так званого сирійського досвіду – ворог продовжує тотальне знищення цивільної інфраструктури та мирного населення і насамперед – за
рахунок завдавання ракетно-авіаційних ударів, – зазначає Олексій Громов. – Противник продовжує підготовку до захоплення нових територій на сході нашої країни та ведення довготривалих бойових дій.

Також представник Генерального штабу повідомив, що відмічається нарощування противником своїх сил на Запорізькому та Херсонському напрямках.

– Так, противник перемістив на Криворізький напрямок 3 батальйонно-тактичні групи, які виконували завдання на Новопавлівському напрямку, а також додатково ввів одну батальйонно-тактичну групу на Запорізькому напрямку, – додає бригадний генерал.

Водночас, як свідчить заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу, поповнення озброєння та військової техніки, а також нарощування угруповання військ на Херсонському і
частково на Запорізькому напрямку росармія здійснює залізничним шляхом – через Керченський міст та територію тимчасово окупованого Криму. Взагалі півострів рашисти перетворили на плацдарм для накопичення ОВТ, боєприпасів та матеріально-технічних засобів з метою поповнення втрат угруповань військ на цих напрямках.

Відмічається Генштабом також перебазування армійської авіації східного військового округу на оперативні аеродроми, що розміщені на території тимчасово окупованої Автономної республіки Крим.

Окрім того, противник продовжує формувати додаткові підрозділи – резерви для ведення бойових дій на території України, а також зняття з довготривалого зберігання озброєння та військової техніки для доукомплектування своїх військ, що зазнали втрат.

https://armyinform.com.ua/2022/08/04/obstanovka-na-fronti-skladna-ale-syly-oborony-strymuyut-voroga-ta-zvilnyayut-terytoriyi/