Очільники МЗС України та Португалії обговорили використання заморожених російських активів

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори у Києві з португальським колегою Жуау Гомеша Кравійньйо. 

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Однією з ключових тем переговорів стало використання заморожених російських активів для підтримки України.

«Ми розуміємо хід дискусій всередині ЄС на рівні Групи семи. Дякуємо Португалії за конструктивну позицію в цьому питанні. Розраховуємо, що рішення буде ухвалене і щодо податку на прибуток, і самих прибутків, і російських активів як таких. росія має заплатити за завдану шкоду. Це правомірно та справедливо», — зазначив глава МЗС.

Сторони окремо обговорили шлях України до ЄС і НАТО.

«Ми також проговорили кроки щодо схвалення переговорної рамки та скликання першої міжурядової конференції з проведення переговорів між Україною та ЄС. Є чітке розуміння графіку та кроків до ухвалення цих рішень. Будемо щодня і щотижня просуватися вперед», — зауважив міністр.

Дмитро Кулеба підсумував, що за останні два роки відносини України та Португалії вийшли на рівень надійного та змістовного партнерства, а сторони будуть й надалі підтримувати регулярні контакти на всіх рівнях, адже це в інтересах України, Португалії та всієї Європи.

https://armyinform.com.ua/2024/02/06/ochilnyky-mzs-ukrayiny-ta-portugaliyi-obgovoryly-vykorystannya-zamorozhenyh-rosijskyh-aktyviv/