Огляд новин ОВТ: нові турецька система РЕБ, американський розвідувальний літак та французька колісна БМП

Для всіх, хто цікавиться новинами озброєння та військової техніки іноземного виробництва, АрміяInform підготувала огляд найважливіших подій у цій сфері за останній тиждень. У цьому випуску також читайте про нові MRAP  для армії Косова та першу фотографію військового транспортера нового покоління для армії США.

Армія Косова закупить 14 бронеавтомобілів від ВМС Туреччини

Збройні сили Косова уклали контракт на поставку 10 MRAP — Kirpi та 4 Vuran. Це буде перша поставка Туреччини іншим країнам нових експортних транспортних засобів Vuran, що навіть випередила Лівію, яка придбала вживані бронеавтомобілі у сухопутних військ Туреччини.

Бронеавтомобіль Kirpi випускає турецька компанія BMC — це MRAP із широким спектром застосування. Він може перевозити тринадцять людей, серед яких командир, водій, оператор-навідник та десять солдатів. Було створено два варіанти Kirpi — з шасі 4×4 та 6×6. Залежно від кількості осей броньовики мають різну вантажопідйомність та допустиму загальну вагу всього автомобіля (20 та 26 тонн відповідно). Незалежно від ваги, максимальна швидкість становить 105 км/год за максимальної дальності ходу 800 км.

Бронеавтомобіль Vuran, що є більш легкою модифікацією Kirpi, розроблений лише у варіанті шасі 4×4, але він має більше особливостей, ніж Vuran. Споряджена маса становить 18,5 тонни, а це означає, що корисне навантаження також менше. На борту може розміщуватись до дев’яти людей екіпажу. Kirpi випускають у багатьох варіантах: як беззбройний колісний бронетранспортер, самохідний міномет, зенітна ракетна установка та найновіший варіант, який має 107-міліметрову багатоконтурну ракетну установку.

Озброєнням турецьких MRAP, залежно від варіанту, є 40-мм автоматичний гранатомет MK19 Mod3, 12,7-мм кулемет M2HB або FN MAG58 7,62-мм, а також згадана 107-мм пускова установка. Стрілецьке озброєння може бути встановлене в броньованій (оголеній зверху) вежі або на модулі зброї з дистанційним управлінням.

Французька Nexter представила свою колісну БМП Philoctetes

На оборонній виставці DEFEA, яка відбулася в Афінах минулого тижня, французька компанія Nexter представила свою колісну БМП Philoctetes (Філоктет), що зможе постачатись для потреб грецької армії.

Детальних технічних характеристик не розкривається, але з фото можна зрозуміти, що з озброєння нова БМП матиме 40-мм автоматичну гармату та установку для протитанкової ракети MMP виробництва корпорації MBDA.

Також в Nexter відзначають, що БМП «Філоктет» повністю «відповідає вимогам грецької армії щодо мобільності та вогневої потужності», і водночас — виставковий зразок цієї бойової машини пофарбовано в камуфляж саме грецької армії.

Армія США отримала новий розвідувальний літак

Американська приватна корпорація Sierra Nevada Corporation (SNC) оголосила, що нещодавно поставила сьомий розвідувальний літак King Air 350 MEK. Це повністю інтегрований літак для вдосконалення місій (MEK) для армії США, де додано більше можливостей флоту для розширеної системи розвідки та спостереження на середній висоті (EMARSS).

Згідно з пресрелізом компанії, King Air 350 MEK зменшує вагу літака, підвищує продуктивність двигуна та значно зменшує загальну звукову сигнатуру для покращення своїх стелс-можливостей.

Компанія BAE Systems показала фотографію військового транспортера нового покоління для армії США.

BAE Systems, одна з найбільших у світі підрядних організацій з питань оборони, опублікувала нову фотографію броньованої багатоцільової машини (Army’s Armored Multi-Purpose Vehicle, AMPV) армії США.

AMPV — це програма армії США, яка спрямована на заміну флоту військово-транспортних засобів М113 часів війни у ​​В’єтнамі новими транспортними засобами такого класу. 

Повністю новий зразок AMPV — це перша гусенична бойова машина, що побудована з нуля для армії США за понад два десятиліття. Надзвичайно витривале та мобільне сімейство транспортних засобів вирішує критичну потребу в заміні M113 та забезпечує значне підвищення потужності, мобільності, сумісності та живучості для бойових екіпажів, якщо порівнювати зі старим сімейством транспортних засобів.

Технічні характеристики поки що не розголошуються.

Компанія Aselsan передала новітню систему радіоподавлення турецькій армії

SANCAK — це інша назва високочастотної системи радіоподавлення MILKAR — 4A2. Вона розроблена для операцій електронних атак на високочастотні смуги (частина електромагнітного спектра з частотами від 3 до 30 МГц) систем радіозв’язку. Система має на меті створення радіоперешкод, повне блокування комунікацій або спричинити неправильну передачу даних противника, при цьому забезпечити вільний радіоефір для своїх військ на полі бою.

За даними компанії Aselsan, система може застосовувати ефективне радіоподавлення щодо наземного, повітряного та майже вертикального (космічного) радіозв’язку противника у визначеному діапазоні частот.

https://armyinform.com.ua/2021/07/oglyad-novyn-ovt-novi-tureczka-systema-reb-amerykanskyj-rozviduvalnyj-litak-ta-franczuzka-kolisna-bmp/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *