Ольга Стефанішина обговорила з Єврокомісаром замасковані гібридні загрози, що виникли на кордонах із Білоруссю

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час робочого візиту до Брюсселя обговорила з Комісаром ЄС з кризового менеджменту Янезом Ленарчічем загрози регіональній стабільності, які несе міграційна криза, спровокована Білоруссю на кордоні з ЄС, інформує Урядовий портал. 

У цьому контексті Віцепрем’єр-міністр поінформувала про безпекову ситуацію на українсько-білоруському кордоні та заходи, які вживає Україна. Сторони домовились про активізацію Механізму цивільного захисту ЄС з метою попередження надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути на кордоні України та Білорусі.

‒ Сьогодні Україна та ЄС зіштовхуються з низкою серйозних викликів, які створені східними сусідами. Вони носять відверто військовий характер або ж є замаскованими гібридними загрозами. На жаль, ці країни використовують людей як інструмент для досягнення своїх геополітичних цілей. Так само, як і роздування цін на газ не має нічого спільного з ситуацією на ринку – це відверта геополітика. ЄС слід протидіяти цим провокаціям і розбудовувати потужну систему стійкості до таких викликів, – наголосила Ольга Стефанішина.

Зі свого боку Комісар ЄС з кризового менеджменту Янез Ленарчіч зазначив, що газова криза лише прискорить перехід Європи від викопного на альтернативні види палива.

Також учасники зустрічі обговорили гуманітарну ситуацію на Донбасі, зокрема проблеми, з якими стикаються українці, які проживають на окупованих територіях.

https://armyinform.com.ua/2021/11/olga-stefanishyna-obgovoryla-z-yevrokomisarom-zamaskovani-gibrydni-zagrozy-shho-vynykly-na-kordonah-iz-bilorussyu/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *