Парламентарі підтримали внесення змін до Дисциплінарного статуту і Статуту гарнізонної та вартової служб

Після додаткового розгляду проєкту стосовно Статуту гарнізонної та вартової служб Закону про внесення змін до Закону України «Про Збройні Сили України» щодо військового поховального ритуалу (№ 4636-1) парламентський Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді України ухвалити законопроєкт у другому читанні та в цілому.

Запровадження військового поховального ритуалу

Документ розроблено з метою врегулювання питання вшанування пам’яті загиблих (померлих) військовослужбовців та передбачає запровадження військового поховального ритуалу.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається: «За час проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил посмертно удостоєні високого звання Герой України 38 військовослужбовців сил оборони, з яких 24 — військовослужбовці Збройних Сил України, понад 2600 військовослужбовців посмертно відзначені державними нагородами. Крім цього, тисячі військовослужбовців, захисників, захисниць загинули внаслідок безпосереднього зіткнення з противником (уражені зброєю противника), померли внаслідок поранення, контузії… Упорядкування військового поховального ритуалу сприятиме належному вшануванню пам’яті загиблих та зростанню шани та поваги в суспільстві до загиблих (померлих) захисників України».

Відновлення заохочення зняття накладеного дисциплінарного стягнення

Окрім цього, профільний Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу та в цілому проєкт Закону про внесення змін до Дисциплінарного статуту ЗСУ, затвердженого Законом України «Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України» (№ 5121).

Основною метою законопроєкту є відновлення норм Дисциплінарного статуту Збройних Сил України щодо такого виду заохочення, як зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення (зміни до статті 15) та законодавче врегулювання механізму зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення.

https://armyinform.com.ua/2021/06/parlamentari-pidtrymaly-vnesennya-zmin-do-dysczyplinarnogo-statutu-i-statutu-garnizonnoyi-ta-vartovoyi-sluzhb/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *