Польське представництво Amnesty International засудило воєнні злочини росармії

Польське представництво міжнародної правозахисної організації Amnesty International засудило воєнні злочини російської армії проти цивільного населення в Україні, та наголосило, що ЗСУ мають право захищатися від агресора.

Про це у фейсбуці повідомила заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

У заяві щодо умов документування порушень міжнародного гуманітарного права наголошується, що Amnesty International «постійно засуджує вторгнення росії в незалежну Україну, і не раз закликало до притягнення російських сил до відповідальності за скоєні воєнні злочини та грубі порушення міжнародного гуманітарного права».

«З перших днів агресії росії проти України російські війська вчиняють нелюдські напади не лише на окремі цивільні об’єкти, а й на багатомільйонні міста, невеликі містечка та села, часто населені лише мирними жителями. ЗСУ, за підтримки демократичних країн усього світу, включно з Польщею, захищаються! від жорстокого і несправедливого нападу, воюючи в нерівних умовах, нав’язаних агресором», – йдеться у заяві.
Польська організація також нагадала про численні випадки порушень російськими військами безпеки цивільних: зокрема, цілеспрямовані або хаотичні напади на мирне населення та розстріли цивільного населення російською армією, російські воєнні злочини у Київській області та у Маріуполі, гуманітарні катастрофи, спричинені регулярними обстрілами, а також облоги міст росіянами.

Саме такої, принципової та правдивої, об’єктивної позиції, де росія — агресор і воєнний злочинець, а ЗСУ захищають мирних мешканців своєї країни за підтримки міжнародної спільноти, українці очікують і від центрального офісу Amnesty International. Не можна допускати і толерувати маніпуляції, коли жертву агресії перетворюють на її співучасника!

Це росія — держава-терорист і воєнний злочинець!

https://armyinform.com.ua/2022/08/07/polske-predstavnycztvo-amnesty-international-zasudylo-voyenni-zlochyny-rosarmiyi-proty-naselennya-ukrayiny/