Понад 50 країн-членів ООН оприлюднили 9 травня спільну заяву, в якій засудили російську агресію проти України

Понад 50 країн-членів ООН оприлюднили 9 травня спільну заяву, в якій засудили російську агресію проти України та спробу москви спотворити історію, привласнити перемогу над нацизмом для виправдання війни.

Як передає кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, у «Заяві з нагоди 77-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі» наголошується, що ООН була створена для того, щоб врятувати майбутні покоління від лихоліть війни.

«Тривожно, що сьогодні в Європу повернулася повномасштабна війна та зумовлена нею гуманітарна катастрофа», – зазначають автори.

24 лютого 2022 року, коли рф розпочала нову хвилю агресії проти України, «реалії на місцях воскресили спогади про звірства часів Другої світової війни», а наслідки вторгнення «виявилися жахливими не лише для народу України, а й для людей у всьому світі», ідеться в документі.

Автори заяви рішуче засуджують порушення суверенітету та територіальної цілісності України, будь-які напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.

«На цьому фоні ми є свідками цинічних спроб привласнити та використати пам’ять про перемогу над нацизмом для виправдання повномасштабного вторгнення в Україну. Ми рішуче відкидаємо зусилля росії щодо спотворення історії у своїх політичних цілях для просування брехливого наративу та дезінформації про сусідні країни, зокрема розпалювання ненависті шляхом навішування на інших ярликів «неофашистів» і «неонацистів», – ідеться в документі.

Країни-підписанти зазначають, що верховенство закону не може бути замінено верховенством сили і що необхідно «протистояти будь-яким спробам силою змінити міжнародно визнані межі суверенних держав – урок, який засвоїли з історії Другої світової війни».

Заяву, яку ініціювала Україна, підписали, зокрема, усі країни Євросоюзу, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Чорногорія, Нова Зеландія, Південна Корея, США, Туреччина.

https://armyinform.com.ua/2022/05/10/ponad-50-krayin-chleniv-oon-oprylyudnyly-9-travnya-spilnu-zayavu-v-yakij-zasudyly-rosijsku-agresiyu-proty-ukrayiny/