«Повертаємо до повноцінного життя навіть безнадійних пацієнтів» – полковник медичної служби Василь Лафаренко

Медичною спільнотою світу визнано, що кардіологічні пацієнти – одні з найважчих у терапевтичному профілі, а смертність від серцевих захворювань – найвища серед усіх інших. Навіть від таких, як онкологія чи COVID. Тому провідні країни світу залучають великі кошти для розвитку сучасних методик лікування кардіологічних пацієнтів і вкладають чималі ресурси у спеціалістів-медиків цього профілю.

[embedded content]

Стан вітчизняної медицини достатньо відомий для загалу і, напевно, не потребує зайвих коментарів. Проте це не означає, що в нас немає лікарів світового рівня: один із них проходить службу у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. Мова йде про заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук, начальника кардіологічного відділення, полковника медичної служби Василя Лафаренка.

Цей спеціаліст стояв і біля витоків створення сучасної військової медицини. Прийшовши до тоді ще військового шпиталю Західного Оперативного командування, він разом із цією структурою стійко витримав випробовування усіма скороченнями та псевдо реформами.

– Довелось у буквальному сенсі прориватись і боротися за кожного спеціаліста нашого відділення, – пригадує Василь Анатолійович. – Доводити керівництву рівність усіх, важливість і необхідність повноцінного існування відділення. Та навіть поставлені на межу виживання, ми змогли не втратити позицій.

Сьогодні відділення полковника медичної служби Василя Лафаренка приймає до півтори тисячі хворих на рік. Часто-густо сюди потрапляють люди, яких в інших лікарнях визнали безнадійними і рекомендували родичам «придивлятися» до надмогильних пам’ятників. Проте… зіткнувшись із методикою лікування Лафаренка, люди поверталися до повноцінного життя.

– Секрет мого успіху простий, – із усмішкою пояснює лікар. – Головне – не зупинятись у власному розвитку, постійно вчитись і освоювати нові методики, вкладатись у свою освіту. Прогресивно, але уважно застосовувати все те нове, що з’являється у світовій практиці. Адже так ми можемо створювати власні стилі лікування та розробляти передові методики.

Зрозуміло, велику роль у лікуванні відіграє дуже гармонійно підібраний лікарсько-сестринський колектив відділення.

– Якихось спеціальних критеріїв відбору людей у мене немає, – наголосив Василь Анатолійович. – Головна вимога – щоб людина прагнула навчитись чомусь новому, не боялась питати про незрозуміле і сприймала поради. А так, ми всі були молодими і кожного з нас хтось вчив.

Головною нагородою для себе військовий лікар вважає вдячність пацієнтів.

– Ви знаєте, коли людина каже, що молиться за мене кожного дня і, буваючи в церкві, запалює свічку за моє здоров’я, то це найвище визнання, – зізнався полковник медичної служби Василь Лафаренко. – І такі слова не замінити грамотами та медалями.

Сьогодні, незважаючи на чергову хвилю пандемії, кардіологічне відділення ВМКЦ Західного регіону заповнене майже на сто відсотків. Адже підступність COVID полягає в тому, що він уражує найслабші місця організму. Тому роботи в кардіологів не меншає.

Фото і відео автора

https://armyinform.com.ua/2021/11/povertayemo-do-povnoczinnogo-zhyttya-navit-beznadijnyh-pacziyentiv-polkovnyk-medychnoyi-sluzhby-vasyl-lafarenko/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *