Присвячена незламності українців: Нацбанк вводить в обіг нову пам’ятну банкноту «Єдність рятує світ»

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Лютого 2024, 21:18

Національний банк України з 23 лютого 2024 року вводить у обіг нову пам’ятну банкноту номіналом п’ятдесят гривень «Єдність рятує світ».

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Це друга пам’ятна банкнота, яку Національний банк випускає з початку широкомасштабного вторгнення рф. Вона присвячена незламності українського народу в боротьбі за свободу та європейські цінності, консолідації українського суспільства для захисту територіальної цілісності, а також єднанню демократичного світу перед обличчям російської агресії.

«За ці два роки ми не раз переконувалися в тому, наскільки масштабний вплив війна, розв’язана рф проти України, має на увесь світ. І не існує іншого шляху відновити глобальну безпеку і стабільність у світі, гарантувати вільне майбутнє, крім як об’єднаними зусиллями забезпечити Перемогу України… Наша нова банкнота — символ вдячності світу за залученість», — наголосив голова Національного банку України Андрій Пишний.

Пам’ятна банкнота «Єдність рятує світ» має яскравий та оригінальний дизайн, виконаний вертикально.

На її лицьовому боці в центральній частині розміщено художньо-образну композицію, яка відображає стилізований абрис України, що асоціюється із серцем, до якого підходять судини. Фонове зображення – образ дівчини у військовому шоломі, яка дивиться в бік Заходу.

У нижній частині, на тлі Земної кулі, розміщено стилізоване зображення Європи, від країн якої ніби відходять судини-маршрути допомоги та підтримки України.

У верхній частині розміщений стилізований шеврон Збройних Сил України та спеціальний рельєфний елемент у вигляді кола для людей із послабленим зором.

Як повідомляла АрміяInform, в обігу з’явилася ще одна пам’ятна монета, присвячена військовослужбовцям.

https://armyinform.com.ua/2024/02/23/prysvyachena-nezlamnosti-ukrayincziv-naczbank-vvodyt-v-obig-novu-pamyatnu-banknotu-yednist-ryatuye-svit/