Про нову броню війська, захист вертольотів від керованих ракет та унікальність «Стугни»

АрміяInform продовжує розповідати про зразки озброєння та військової техніки, які підсилили наше військо за роки незалежності України. Цього разу читайте про те, як зміцнювався сталевий кулак українського війська, як удосконалювався захист вертольотів від ракет та як створили керовану ракету, що вражає цілі на відстані 5 кілометрів.

Танк Т-84У «Оплот» прийняли на озброєння українського війська у 2000 році

Танк Т-84У «Оплот» прийняли на озброєння українського війська у 2000 році. Основне озброєння — 125-мм гладкоствольна гармата КБАЗ з автоматом заряджання конвеєрного типу. Вона оснащена ежектором порохових газів, термокожухом, стабілізована у вертикальній та горизонтальній площинах. Ствол гармати швидкознімний і може бути замінений у польових умовах без демонтажу гармати з танка.

читайте також:

Боєкомплект — 40 пострілів роздільного заряджання (снаряд та заряд), з яких 28 розміщуються в конвеєрі автомата заряджання. Вогонь може вестись бронебійними підкаліберними, кумулятивними, осколково-фугасними снарядами, а також керованими ракетами. Танкові керовані ракети «Комбат» (розроблені фахівцями столичного КБ «Луч») мають тандемну бойову частину.

Танк може вести вогонь бронебійними підкаліберними, кумулятивними, осколково-фугасними снарядами, а також керованими ракетами

Комплекс управління вогнем забезпечує ведення стрільби навідником і командиром по нерухомих і рухомих цілях з місця і під час руху з високою імовірністю влучення з першого пострілу. Засобами захисту, що застосовуються на Т-84 «Оплот», є композиційна броня, вбудований динамічний захист, комплекс оптико-електронної протидії та низка інших пристроїв. Сучасна багатошарова броня танка є «шаровим пирогом», що складається з броньових листів і керамічних матеріалів.

До речі, вбудований динамічний захист другого покоління типу «Ніж» встановлений на передній частині корпусу та башті. Основною відмінністю «Ножа» від існуючих типів динамічного захисту є вплив на атакуючі засоби ураження плоским кумулятивним струменем. Тоді як системи динамічного захисту першого покоління, зокрема «Контакт-1/5», діяли метанням пластин у напрямку атакуючого боєприпасу.

Основною відмінністю українського «Ножа» від існуючих типів динамічного захисту є вплив на атакуючі засоби ураження плоским кумулятивним струменем

На танку встановлено комплекс оптико-електронної протидії «Варта». До його складу входить система попередження про лазерне опромінення, яка дозволяє екіпажу танка своєчасно реагувати на загрози, що виникають. Основним її елементом є чотири головки виявлення лазерного променя. Вони реагують на промені лазерних далекомірів, лазерних цілепокажчиків та високоточних боєприпасів, що мають лазерну систему наведення. Комплекс також містить освітлювачі постановки інфрачервоних активних перешкод засобам протитанкової боротьби. Крім того, сюди входить система постановки димової/аерозольної завіси, призначеної розсіювати лазерний промінь наведення. Вона складається з 12 пускових установок димових/аерозольних гранат, змонтованих на правому та лівому бортах башти та прикритих кожухами-обтічниками.

Дизельний двигун 6ТД-2 «Оплота» має потужність 1200 к. с. Для зниження теплової помітності дах моторно-трансмісійного відділення оснащений спеціальними теплоізолюючими екранами.

БМ «Булат» — глибока модернізація танка Т-64Б

Основний бойовий танк Т-64БМ «Булат» (БМ «Булат») прийнятий на озброєння українського війська у 2004 році. Це результат глибокої модернізації танка Т-64Б, яку на замовлення Міноборони виконало ДП «ХКБМ імені О. О. Морозова» спільно з ДП «Харківський бронетанковий завод» та ДП «Завод імені В. О. Малишева».

На модернізованому танку встановлено двигун 5ТДФМ потужністю 850 к. с., що є форсованою модифікацією двигуна 5ТДФ, приціл з можливістю ведення вогню керованою ракетою «Комбат» і сучасний комплекс динамічного захисту вітчизняної розробки «Ніж», який значно підвищує живучість машини в бою.

Танк БМ «Булат» переважає своїх попередників за такими основними характеристиками, як вогнева міць, захист і потужність. А за деякими характеристиками український танк переважає російський Т-90. Наприклад, механізм заряджання танка «Булат» уміщує в себе 28 пострілів, що перевищує місткість автомата заряджання того ж російського танка Т-90 (22 постріли).

Танк БМ «Булат» переважає своїх попередників за такими основними характеристиками, як вогнева міць, захист і потужність

Екіпаж БМ «Булат» — три людини: командир танка й навідник розміщуються в башті (перший праворуч, другий ліворуч від гармати), механік-водій — у передній частині корпусу. Підвищення рівня захисту танка Т-64Б до рівня БМ «Булат» забезпечене завдяки встановленню комплексу додаткового захисту на корпус і башту, що підвищує рівень захисту танка БМ «Булат» від кумулятивних засобів ураження у 2,2 разу, від кінетичних засобів ураження — у 1,9 разу. Для маскування використано камуфльоване забарвлення, термодимову апаратуру й систему «Туча», що налічує вісім пускових установок димових гранат 3Д6 і пульт управління системою пуску димових гранат.

Основним озброєнням танка БМ «Булат» є 125-міліметрова гладкоствольна танкова гармата — пускова установка КБА-3 або 2А46М-1, яку використовують для ведення вогню осколково-фугасними, бронебійними підкаліберними й кумулятивними артилерійськими снарядами, а також керованими ракетами. Автоматичне заряджання здійснює механізм заряджання. У разі відмови автомата можливе ручне заряджання.

Механізм заряджання танка «Булат» уміщує в себе 28 пострілів, що перевищує місткість автомата заряджання російського танка Т-90 (22 постріли)

Боєкомплект складається з тридцяти шести пострілів роздільно-гільзового заряджання. Автоматичне заряджання здійснюється механізмом заряджання. У разі відмови автомата можливе ручне заряджання, але скорострільність при цьому буде значно нижчою. Місткість конвеєра — 28 пострілів. Тривалість заряджання одного артилерійського пострілу від 7,1 до 19,5 секунд за повного обороту конвеєра МЗ. Напівавтоматичне завантаження конвеєра артилерійськими пострілами здійснюється за 13-15 хвилин силами екіпажу танка. З гарматою спарений 7,62-мм кулемет ПКТ (6П7) зі стрічковим живленням і темпом стрільби 700-800 пострілів на хвилину. Його боєкомплект становить 1250 патронів. Зенітна кулеметна установка з кулеметом НСВТ калібру 12,7 мм і дистанційним управлінням забезпечує вогонь по повітряних цілях на дальність 1500 метрів, а по наземних — 2000 метрів. Боєкомплект кулемета 300 набоїв.

 

«Адрос» відводить від вертольота інфрачервону ракетну небезпеку

Станція оптико-електронного придушення «Адрос» КТ-01АВЕ прийнята на озброєння вітчизняного війська 2005 року. Вона забезпечує високоефективний активний захист вертольотів від керованих ракет з інфрачервоними головками самонаведення різних типів: з амплітудно-фазовою, частотно-фазовою, часовоімпульсною модуляцією сигналу від цілі та з підвищеною завадозахищеністю. Призначена для установки на вертольоти Мі-24, Мі-8, Мі-17 всіх модифікацій.

Станція «Адрос» не потребує інформації про тип і частоту роботи інфрачервоної головки самонаведення ракети, а також наявності системи виявлення пусків ракет

Зокрема, станція здійснює зрив захоплення цілі на траєкторії таких ракет, як «Стінгер», «Ігла», «Ігла-1», Р-60, Р-60М, Р-73, «Сайдвайндер» та інших. «Адрос» забезпечує відведення керованих ракет з траєкторії польоту до цілі з подальшим зривом супроводу за рахунок поступово зростаючої помилки наведення в контурі управління ракетою. При цьому вона не потребує інформації про тип і частоту роботи інфрачервоної головки самонаведення ракети, а також наявності системи виявлення пусків ракет.

До речі, для досягнення максимальної ефективності захисту вертольота станція «Адрос» КТ-01АВЕ застосовується спільно з екранновихлопними пристроями, які дозволяють значно знизити інфрачервону помітність гвинтокрила.

Протитанковий постріл з керованою ракетою «Стугна» вражає цілі на відстані 5000 метрів

У 2006 році на озброєння українського війська прийняли 100-мм постріл з протитанковою керованою ракетою «Стугна» (розробник — ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч»). Призначений для ураження під час стрільби з танка Т-55 або артилерійської гармати МТ-12 нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей, що мають комбіновану, рознесену або монолітну броню, в тому числі з динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу довготривалих вогневих точок, танк в окопі, легкоброньованих об’єктів та вертольотів.

Протитанковий постріл з керованою ракетою «Стугна» забезпечує бронепробиття за динамічним захистом не менше ніж 550 мм

Максимальна дальність пуску керованої ракети становить 5000 м, польотний час на максимальну дальність — 16,8 секунди, система управління — напівактивна, з орієнтуванням у промені лазера, боєголовка — тандемна кумулятивна, з бронеураженням за шаром «ракетної броні» — не менш ніж 550 мм. Довжина «Стугни» становить 1196 мм, вага пострілу — не більше ніж 24,5 кг. Температурний діапазон застосування — від мінус 40 до плюс 60 градусів за Цельсієм.

(Далі буде)

https://armyinform.com.ua/2021/11/188108/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *