Про сім років російсько-української війни розкаже нова тематична зала у Станично-Луганському музеї

До Дня Збройних Сил України в філії Луганського обласного краєзнавчого музею, розташованої у Станиці Луганській, відкриють окрему залу, що розповідатиме про російсько-українську війну.

— Із експонатами нам дуже допомогли офіцери структур цивільно-військового співробітництва ОТУ «Північ», —  каже директорка музею Олеся Мілованова. — Так, ще в липні ми спільно із захисниками Луганщини вирішили зробити окрему залу та присвятити її нашим славним героям.

Вона додала, що багато часу пішло на ремонт та обладнання приміщення. Тим часом військовослужбовці зібрали для музею елементи бойового спорядження, військовий однострій, уламки снарядів, армійські емблеми, шеврони тощо.

— Особливо цінними для нас стали особисті речі українських воїнів, які захищали Станицю Луганську та, на жаль, загинули у протистоянні з ворогом. Знову ж таки, за сприяння офіцерів Збройних Сил України ми зв’язалися із рідними загиблих героїв, і вони прислали їх нам із різних куточків держави, —  розповіла Олеся Мілованова.

До речі, до цього часу в музеї Станиці Луганської була лише експозиція зі світлинами та іменами усіх 113 воїнів, які протягом семи років поклали власні життя заради захисту цього населеного пункту. Тепер же близько 120 експонатів розказуватимуть про ціну миру та свободи українського народу. Також тут вже встановлено великий монітор та підібрано документальні стрічки про період звільнення Станиці Луганської від окупантів.

читайте також:

За два тижні до відкриття нової тематичної зали до Станично-Луганської музейної філії завітали армійці.

За словами начальника групи ЦВС штабу ОТУ «Північ» підполковника Олександра Булаха, вони привезли деякі експонати та встигли оцінити вже зроблену до цього часу роботу.

— Завжди приємно робити таку добру справу, —  пояснює підполковник Олександр Булах. — Майбутні експонати для музею ми збирали майже по всій лінії фронту. Причому  всюди, куди ми приїздили по необхідні речі, воїни з розумінням ставилися до цієї ініціативи та охоче ділилися частинками новітньої історії.

Варто додати, що двома місяцями раніше у Старобільськ до основного приміщення Луганського обласного краєзнавчого музею армійці доправили корпус легкового військового автомобіля, що повністю згорів внаслідок обстрілу біля селища Причипилівка 13 липня 2021 року. Господарем автівки був капелан однієї з механізованих бригад Євген Малисевич. Про нього та обставини того одного дня війни розповідалося на спеціальній табличці.

А 12 жовтня за сприяння військовослужбовців підрозділів ЦВС штабу  ОТУ «Північ» до фонду музею було передано авіаційний кулемет ШКАС часів Другої світовій війни, знайдений під час зведення фортифікаційних споруд.

Після завершення обговорення подальших напрямків співпраці фахівці музею показали воїнам інші свої зали та експозиції.

https://armyinform.com.ua/2021/11/188806/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *