Речник ВМС ЗСУ розкрив подробиці використання російськими окупантами дельфінів

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Квітня 2024, 9:41

Дмитро Плетенчук

Речник Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук розповів, навіщо російським окупантам у тимчасово окупованому українському Криму дельфіни та як вони їх використовують.

Свої коментарі Дмитро Плетенчук надав у прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» вранці 21 квітня 2024 року.

За словами речника ВМС ЗСУ, використання дельфінів — це дуже дороге задоволення.

«І дуже вузьке коло країн може собі взагалі таке дозволити», — зазначив він.

Відповідаючи на запитання ведучого, чи можуть російські окупанти повісити вибухівку на дельфінів, Дмитро Плетенчук заявив, що навряд.

«Останнє, що вони зроблять, — це повісять на них вибухівку. Тому що насправді трошки перебільшений взагалі весь цей кейс в інфопросторі з цими дельфінами. Там їх до десятка, щоб ви розуміли», — розповів речник ВМС ЗСУ.

Їх, за його словами, тренують як звичайних собак.

«Але вони трошки розумніші за собак. Мабуть, все, чому їх навчають, це охорона акваторії. І для них це така сама гра, як для собаки. І здебільшого вони призначені для того, щоб просто виштовхати на поверхню підводного диверсанта. Такий основний функціонал на них покладається», — розповів Дмитро Плетенчук.

Звісно, за його словами, можна озброїти дельфіна.

«І він, навіть не розуміючи, що він вбиває людину, може її вбити. Але все одно — це дуже вузький функціонал. І це насправді така дуже специфічна кафедра, для якої потрібні досить фахові спеціалісти і умови утримання цих тварин — вони так само досить фінансово непрості», — зазначив речник ВМС ЗСУ.

Як повідомляла АрміяInform, 21 квітня Дмитро Плетенчук також відповів, чи загрожують Україні російські носії «калібрів» у Середземному морі.

https://armyinform.com.ua/2024/04/21/rechnyk-vms-zsu-rozkryv-podrobyczi-vykorystannya-rosijskymy-okupantamy-delfiniv/