Російські війська вчинили понад 200 злочинів проти українського довкілля: найбільше – на Київщині та Донеччині

З перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну оперативний екологічний штаб 24/7 фіксує та обраховує збитки довкіллю від дій окупантів.

Уже задокументовано 231 екологічний злочин рф на території України та в акваторії Чорного моря. Найбільше випадків екоциду виявлено на Київщині – 34, Донеччині – 27 та Дніпропетровщині – 22.  Про це інформує Урядовий портал.

Ракетні обстріли спричиняють масштабні пожежі на об’єктах критичної інфраструктури, передусім нафтосховищ та хімзаводів.  Це завдає суттєвої шкоди екосистемам, призводить до забруднення довкілля, зменшення популяцій видів рослин та тварин.

«Міндовкілля спільно з підпорядкованими органами виконавчої влади та екологічними активістами з першого дня війни фіксує екозлочини рашистів та рахує збитки за спеціальними методиками. Ця інформація доповнить загальний кошик збитків від військових дій росії, який формує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, для підготовки позову у Міжнародний суд ООН», – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Більше детальної інформації про екологічні злочини доступно у дайджесті ключових наслідків російської агресії для українського довкілля на сайті Міндовкілля.

https://armyinform.com.ua/2022/05/11/rosijski-vijska-vchynyly-ponad-200-zlochyniv-proty-ukrayinskogo-dovkillya-najbilshe-na-kyyivshhyni-ta-donechchyni/