Розраховуємо, що ЄС схвалить 13 пакет санкцій проти рф вже в лютому — Денис Шмигаль

Прочитаєте за: < 1 хв. 7 Лютого 2024, 14:45

Україна розраховує, що наступний 13-й пакет санкцій проти росії буде ухвалено вже цього місяця.

Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції із Високим представником ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозепом Боррелем.

«Ми вітаємо зусилля ЄС, які відкривають шлях до використання прибутків від цих заморожених російських активів. А також важливу ініціативу Єврокомісії щодо конфіскації доходів, що були отримані в результаті порушення санкцій ЄС. Але ми продовжуємо наголошувати на тому, що використання прибутків від заморожених активів — це лише перший проміжний крок», — відзначив Прем’єр-міністр.

Як наголосив Денис Шмигаль, що на часі — створення юридичного механізму, який дозволить конфісковувати заморожені російські активи, включаючи суверенні активи Центрального банку рф, та спрямувати їх на потреби України.

Також Денис Шмигаль і Жозеп Боррель обговорили створення спільних оборонних підприємств.

«Ми також надзвичайно цінуємо військову допомогу, яку ЄС надає Україні. Європейський оборонно-промисловий комплекс нарощує свої потужності, і я впевнений, що ми скоро це відчуємо. Адже прискорення поставок артилерійських боєприпасів в Україну — один із ключових пріоритетів зараз», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль на зустрічі висловив сподівання, що вже скоро буде ухвалене рішення про створення Фонду підтримки України (Ukraine Assistance Fund) у рамках EPF.

Як повідомляла АрміяInform, Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель відвідав українське виробництво дронів.

https://armyinform.com.ua/2024/02/07/rozrahovuyemo-shho-yes-shvalyt-13-paket-sankczij-proty-rf-vzhe-v-lyutomu-denys-shmygal/