Сьогодні — День заснування Організації Об’єднаних Націй

Україна як одна з держав-засновниць ООН готова посилювати внесок у справу утвердження міжнародного миру та безпеки у складі операцій організації. Про це йдеться у заяві МЗС України з нагоди 76-ї річниці заснування Організації Об’єднаних Націй.

Як одна з держав-засновниць ООН Україна підтверджує відданість засадам сучасного світоустрою, закладеним у положеннях Статуту ООН.

Розуміючи важливість забезпечення миру на територіях, де тривають збройні конфлікти, готові і надалі посилювати внесок у справу утвердження міжнародного миру та безпеки у складі операцій ООН.

Продовжимо проводити цілеспрямовану політику протидії зухвалим спробам окремих держав підірвати закріплений Статутом ООН світовий порядок, нав’язати міжнародному співтовариству логіку агресії і реваншизму, переписати світову історію.

З метою захисту норм і принципів міжнародного права 23 серпня 2021 року Україна спільно з 46 державами та міжнародними і регіональними організаціями створила Кримську платформу — новий міжнародний формат, спрямований на деокупацію Криму та протидію гібридній агресії з боку Росії.

Розраховуємо на більш активний та конструктивний підхід з боку керівництва ООН до питань протидії триваючій військовій агресії РФ проти України.

Враховуючи роль ООН у питаннях деокупації Криму, зокрема у контексті ухвалених Генеральною Асамблеєю ООН резолюцій щодо територіальної цілісності України, проблеми мілітаризації Криму та щодо захисту прав людини в Криму, Україна сподівається на приєднання ООН до Кримської платформи.

Украй важливим завданням залишається втілити зусилля з реформування та удосконалення ООН, її зміцнення та адаптації до вимог сьогодення. Україна і надалі готова всіляко сприяти успішності цієї важливої місії.

Організації системи ООН, зокрема Програма розвитку ООН (ПРООН), продовжують відігравати важливу роль в підтримці курсу соціально-економічних реформ в Україні, досягненні Цілей сталого розвитку, забезпеченні захисту прав людини та верховенства права.

Одним з найбільш успішних прикладів нашого співробітництва є подолання гуманітарних наслідків російської агресії. Готові до подальшої взаємодії у цій сфері для забезпечення потреб постраждалого цивільного населення вздовж лінії розмежування та на тимчасово окупованих територіях.

Нагальним напрямом діяльності ООН в Україні є підтримка процесів відновлення та миробудівництва в Донецькій та Луганській областях задля мирної та безпечної реінтеграції окупованих територій та їхніх мешканців, розбудови сталого миру та неповторення окупації.

https://armyinform.com.ua/2021/10/sogodni-den-zasnuvannya-organizacziyi-obyednanyh-naczij/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *