Сьогодні сьомі роковини катастрофи MH17 на сході України

Сім років тому — 17 липня 2014 року — на сході України був збитий літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17.

Інцидент стався близько 16:00, коли рейс MH17, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, пролітав над Донецькою областю. Уламки літака впали поблизу міста Торез. На борту літака перебували 298 людей, з них 15 членів екіпажу. У результаті катастрофи всі загинули. Тіла двох жертв так і не були знайдені. Більшість загиблих — 196 людей — були громадянами Нідерландів.

Одразу після трагедії, відповідно до укладених міжнародних угод між Україною, Австралією, Бельгією, Нідерландами та Малайзією, було створено Міжнародну спільну слідчу групу (JIT) з питань розслідування причин катастрофи.

У 2018 році, 24 травня, спільна слідча група з розслідування катастрофи рейсу MH17 визначила, що літак був збитий ракетою «земля-повітря», яку запустили представники незаконних збройних формувань за допомогою самохідного зенітного ракетного комплексу «Бук», що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації.

У причетності до збиття літака підозрюють чотирьох фігурантів справи, яку розглядає суд Гааги. Зараз на лаві підсудних:

  • Сергій Дубинський («Хмурий») – колишній так званний ватажок розвідки «ДНР»;
  • Ігор Гіркін («Стрєлков») – колишній так званний «міністр оборони ДНР»;
  • Олег Пулатов («Гюрза») – підполковник російського ВДВ;
  • Леонід Харченко («Крот») – колишній так званий командир одного з розвідпідрозділів.

Росія, попри дедалі більшу кількість доказів, продовжує заперечувати свою причетність.

У середині червня суд Гааги завершив демонстрацію всіх доказів у справі про катастрофу MH17. Зокрема, адвокати та прокурори мали змогу ознайомитися з уламками літака та реконструкцією його носової частини. Після цього суд почав слухання по суті. Наступні судові засіданні у справі про катастрофу MH17 почнуться 6 вересня , очікується, що суд Гааги завершить розгляд справи MH17 не раніше кінця 2023 року.

Як повідомляла АрміяInform, напередодні роковин збиття рейсу МН17 Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова зазначила, що нині продовжується розслідування, спрямоване на встановлення інших осіб, причетних до цього злочину, зокрема тих, хто здійснював запуск ракети та віддавав відповідні накази. Ірина Венедіктова запевнила, що вона з колегами робить в цій справі все, що від них залежить, аби родичі жертв відчули справедливість, а світ дізнався правду.

https://armyinform.com.ua/2021/07/sogodni-somi-rokovyny-katastrofy-mh17-na-shodi-ukrayiny/