Спецоперація «Цитадель»: ССО підірвали вороже обладнання на нафтовій платформі у Чорному морі

Прочитаєте за: < 1 хв. 6 Лютого 2024, 14:32

Оператори 73-го морського центру ССО провели надскладну та ефективну операцію у Чорному морі біля узбережжя тимчасово окупованого Криму, знешкодивши вороже обладнання на морській платформі.

Про це повідомили Сили Спеціальних Операцій ЗСУ.

За розвідданими, одну з незаконно захоплених видобувних платформ росіяни використовували для підсилення роботи безпілотного літального апарату розвідки іранського виробництва «Мохаджер-6».

[embedded content]

Ворог встановив обладнання, яке збільшує дальність та радіус його роботи. Цей БПЛА противник застосовував для ведення розвідки та подальшого нанесення ударів дронами-камікадзе Shahed по об’єктах критичної інфраструктури півдня України.

Крім цього, на платформі противник встановив радіолокаційну станцію виявлення надводних об’єктів (від моторних човнів до кораблів) «Нєва-Б».

За допомогою цієї РЛС росіяни контролювали обстановку в північно-західній частині Чорного моря.

Після ретельного планування та підготовки, група 73-го морського центру ССО розпочала виконання завдання зі знищення ворожих об’єктів.

Спецоперація проводилася в зоні постійного патрулювання авіації та флоту рф. Вночі човни 73-го морського центру ССО підійшли впритул до видобувної платформи.

Після проведення спеціальних дій та зачистки, об’єкт було заміновано. Бойова група відійшла на безпечну відстань і здійснила підрив ворожої цілі.

У результаті захоплено важливе обладнання противника та підірвано щоглу з антеною.

Вдало проведена спецоперація забезпечила безпечніше пересування кораблів та обмежила можливості ворога у північно-західній частині Чорного моря.

https://armyinform.com.ua/2024/02/06/speczoperacziya-czytadel-sso-pidirvaly-vorozhe-obladnannya-na-naftovij-platformi-u-chornomu-mori/