США нададуть $2 млрд у новий фонд із розвитку оборонно-промислового комплексу України

Прочитаєте за: < 1 хв. 15 Травня 2024, 15:09

Сполучені Штати нададуть додаткові $2 млрд у вигляді внеску до новоствореного фонду, спрямованого на розвиток оборонно-промислового комплексу України.

Про це заявив у Києві державний секретар США Ентоні Блінкен на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

«Кошти будуть направлені до першого подібного фонду — Defense Enterprise Fund — який складатиметься з трьох компонентів», — сказав Ентоні Блінкен.

За його словами, першим компонентом буде допомога з придбанням того, що негайно потребує Україна, другим — інвестиції у військово-промисловий комплекс України, третім — фінансування купівлі зброї не лише у США, а й інших партнерів.

Ентоні Блінкен наголосив, що для США важливо допомогти забезпечити стратегічний успіх України.

«Ми працюємо над тим, щоб Україна мала успіхи на полі бою зараз, захищаючись від російської агресії, щоб вона була спроможною стримувати і захищатися від подальших атак, і, головне, гарантувати право українського народу визначати своє майбутнє», — сказав він.

Ентоні Блінкен вже другий день перебуває з візитом в Україні. Напередодні він заявив, що основний меседж його візиту в Україну полягає в тому, щоб запевнити, що Україна — не самотня в боротьбі з російською агресією, з нами — ціла глобальна коаліція країн, що прагнуть безпеки у світі.

https://armyinform.com.ua/2024/05/15/ssha-nadadut-2-mlrd-u-noviy-fond-iz-rozvytku-oboronno-promyslovogo-kompleksu-ukrayiny/