США прискорюють розробку протиракет для перехоплення гіперзвукових цілей

Агентство протиракетної оборони США (MDA) уклало угоди з Lockheed Martin, Northrop Grumman та Raytheon для завершення прискореного концептуального проєктування протиракети, призначеної для перехоплення гіперзвукових загроз. Як зазначає Navy Recognition із посиланням на пресслужбу Пентагона, прототипи мають бути сумісні з діючою американською системою ПРО «Іджіс» (Aegis).

На даному етапі передбачається, що нові перехоплювачі запускатимуться з ракетних есмінців класу «Арлі Берк», оснащених системою «Іджіс». При цьому слід використовувати стандартні установки вертикального запуску ракет. Для виявлення, відстеження та ураження гіперзвукових загроз допускається модифікація версії Baseline 9 системи «Іджіс».

Як заявили в Міноборони США, «концепція нового перехоплювача вписується в архітектуру протиракетної оборони, щоб забезпечити нашим есмінцям та союзникам надійний багаторівневий захист від гіперзвукових загроз, які становлять деякі країни».

читайте також:

Система ПРО «Іджіс» призначена для захисту від балістичних ракет малої та середньої дальності. Крім американських есмінців класу «Арлі Берк», чисельність яких незабаром подолає позначку 70 одиниць, цією системою оснащуються кораблі союзників США (Австралія, Японія, Велика Британія тощо).

Для перехоплення повітряних загроз система «Іджіс» використовує зенітні ракети сімейства SM розробки компанії Raytheon. Остання на даний час версія цих боєприпасів SM-6 почала надходити на озброєння у 2015 році. Дальність ураження цілі – до 240 км.

Підготував Сергій Воронков

https://armyinform.com.ua/2021/11/ssha-pryskoryuyut-rozrobku-protyraket-dlya-perehoplennya-giperzvukovyh-czilej-2/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *