ССО України розширюють спроможності на міжнародній арені

SOLTG — тактична група одного з підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ пройшла оцінювання НАТО другого рівня – NEL (NATO EVALUATION) і отримала статус готовності до участі у Силах швидкого реагування НАТО (NATO Response Force — NRF), повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування Сил спеціальних операцій.

Уже найближчим часом у штаб-квартирі Альянсу (NATO Special Operations Headquarters — NSHQ) ухвалюватимуть рішення щодо включення тактичної групи українських ССО до чергування у складі NRF.

Оцінювання підрозділу складалося з двох етапів. На першому (NEL-1) — під час міжнародних навчань Silver Saber цього року — групу оцінювали за рівнем забезпечення та спроможностями. Другий етап оцінювання (NEL-2) відбувся в період навчань Rapid Trident – 2021, де український підрозділ ССО оцінювали за кількома показниками, а саме: напрямками персоналу, планування, логістики, зв’язку та інженерної підготовки.

Рівень української тактичної групи спеціальних операцій визначався відповідно до процедур та вимог, визначених у стандартах НАТО щодо проведення оцінювання підрозділів ССО. Високий рівень сумісності й готовності до виконання завдань підтвердили представники США, Польщі, Італії та інших країн-партнерів.

«Наші вояки мали показати здатність діяти за протоколами НАТО, відповідати вимогам взаємосумісності з іноземними підрозділами. Тактична група українських SOF вдало пройшла всі етапи оцінювання й довела свою спроможність працювати у складі Сил швидкого реагування НАТО пліч-о-пліч з підрозділами ССО країн-партнерів», — підсумовує служба зв’язків з громадськістю.

https://armyinform.com.ua/2021/10/sso-ukrayiny-rozshyryuyut-spromozhnosti-na-mizhnarodnij-areni/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *