Ставка на «синіх китів»: Італія та Ізраїль створять великі безпілотні підводні апарати для військових

Прочитаєте за: 3 хв. 11 Квітня 2024, 9:11

Автономний підводний апарат великої дальності BlueWhale (ELI-3325). Фото: IAI

Міністерство оборони Італії подало до парламенту країни запит на затвердження програми створення нового автономного підводного апарату великої дальності (AUV) для розвідки, спостереження (ISR) і протичовнової боротьби (ASW).

Відповідно до представленої в парламент супровідної документації, програма будівництва безпілотної субмарини зосереджена на міжнародному співробітництві Італії та Ізраїлю щодо автономних можливостей дрона. Результатом є розробка рішення “Італійсько-ізраїльський синій кит” (IIBW) на основі платформи BlueWhale (Синій кит — українською) (ELI-3325) ізраїльською компанією Elta Systems з інтеграцією корисних навантажень і систем, розроблених італійською промисловістю, повідомляє АрміяInform.

Разом із публікацією плану Міністерства оборони Італії на 2023—2025 роки, поданого до затвердження в парламент країни, з’явилися деталі розробки безпілотного підводного човна великої дальності для військових. Про це інформує сайт Naval News.

Безпілотний підводний човен виконуватиме завдання зі спостереження, збору даних у зонах прямого національного стратегічного інтересу, морської оборони, контролю підводних інфраструктур, таких як трубопроводи, кабелі та морські платформи.

Міжнародна кооперація базується на меморандумі про співпрацю, підписаному в лютому 2022 року, який визначає межі промислової кооперації між залученими компаніями. Документ підписали Elta Systems та італійські компанії Elettronica, FAAM, CABI Cattaneo, BATS Italia й ICS Technologies.

Згідно з інформацією, наданою парламенту, CABI Cattaneo розробить інтеграцію транспортного засобу з надводними та підводними платформами, FAAM надасть комплект літій-іонних батарей, а Elettronica, імовірно, надасть системи радіоелектронної боротьби розвідки для човна. ICS Technologies забезпечить інтеграцію набору гідролокаторів, а BATS Italia — логістичну підтримку.

Співпраця стосується спільних науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт із метою розробки дрона з рівноправним внеском ізраїльської та італійської компаній. У документах також зазначено, що наразі не існує суто національних італійських рішень для виконання вимог ВМС Італії. Загальна орієнтовна вартість програми становить €254,3 млн, із яких €6 млн уже виділено на перші два роки програми загальною тривалістю 13 років.

Ізраїльський прототип BlueWhale має довжину 10,9 м, діаметр 1,12 м та вагу 5,5 т. Він може працювати на максимальній глибині 300 м, середня швидкість руху є невеликою і становить 2-3 вузли, автономність плавання 30 днів. Корисне навантаження відноситься до модульного типу і складається з низки електроакустичних, електрооптичних та радіолокаційних сенсорів (розташовуються на підйомній щоглі) та систем зв’язку.

При веденні бойових дій проти підводних об’єктів дрон працює в бістатичному режимі (приймач і передавач рознесені), використовуючи лінійний пасивний передавач, що буксирується.

Як повідомляється в документах, генеральний штаб ВМС Італії запросив закупівлю нових автоматичних підводних платформ великої дальності з розширеними можливостями щодо модульності, витривалості й універсальності. Пакет потрібних міністерству засобів складається з трьох автономних підводних апаратів великої водотоннажності, дистанційної командної станції для них, систем і корисних навантажень на борту, а також навчання операторів і технічного персоналу.

[embedded content]

Автономний підводний апарат великої дальності BlueWhale (ELI-3325). Відео: ELTA Systems Ltd

https://armyinform.com.ua/2024/04/11/stavka-na-synih-kytiv-italiya-ta-izrayil-stvoryat-velyki-bezpilotni-pidvodni-aparaty-dlya-vijskovyh/