Страх перед ATACMS, цикл сухої погоди та 300 тисяч окупантів: чому росія поспішає на Харківщині

Прочитаєте за: 3 хв. 14 Травня 2024, 11:40

У порівнянні з квітнем місяцем 2024 року, коли середньодобові показники кількості боєзіткнень у російсько-українській війні складали в межах 40-70, нині вони суттєво підвищилися і вийшли за межі 100-150 на добу.

Чому це відбувається, розповів військовий експерт Петро Черник.

Показувати, що вони щось можуть, на щось здатні, росіяни обов’язково будуть

– Більшість зіткнень відбуваються на Східному і тепер уже новоутвореному Північно-Харківському плацдармі. Чому так? Бо противник прекрасно усвідомлює, що проголосований пакет у 61 мільярд доларів від США є безпрецедентним із початку цієї війни, – зазначає Черник.

І пояснює, що у цьому пакеті є величезна кількість авіаційних бомб, і це є ознакою того, що можуть запрацювати F-16, а також є ракети ATACMS, які покликані винищувати логістику противника.

– І, дійсно, у них останнє вікно оперативних можливостей у циклі сухої погоди. От вони і тиснуть з усіх можливих сил, щоб відрізати якомога більше територій, – додає військовий експерт.

Він пропонує не забувати, що у червні відбудеться глобальна подія – понад 100 країн візьмуть участь у саміті миру, де головною темою буде Україна:

– Це початок роботи й пошуку формули у частині припинення війни. Там буде дуже багато країн, які називаються глобальним півднем. Там росія не буде присутня, але показувати, що вони щось можуть, на щось здатні, росіяни обов’язково будуть.  

Бо це їхній переговорний процес для того, щоб діалогувати з країнами глобального півдня, які симпатизують російській федерації. Це зріз перший.

Зріз другий. Противник не досягнув успіхів у частині виходу на адміністративні кордони Донеччини та Луганщини. Пропаганда не може жити у нескінченності втрат і неприємних новин. Потрібне хоч якесь зміщення акцентів.

Петро Черник уточнює, що саме тому противник зміщує акценти на Харківському напрямку, збільшуючи там кількість боєзіткнень.   

Ворог поки що не має ресурсів, щоб організувати по-справжньому проривні операції в бік Харкова

– Ну і, звичайно, зріз третій – противник намагається через інформаційно-психологічну операцію, а також підняття рівня бойових дій – як на Куп’янському, на Вовчанському напрямках – створити такі інформаційно-психологічні передумови, щоб в Україні склалася чергова криза біженців, і щоб велика кількість населення покидала у першу чергу Харків, – розповідає військовий експерт.

І ще раз нагадує, що це війна екзистенційного порядку:  

– Б’ється не тільки військо, а б’ється взагалі вся нововідроджена українська політична нація. А інформаційно-психологічні операції ніхто не скасовував. Саме тому і відбувається підняття рівня боєзіткнень, поки ворог ще для цього має потенціал.

Експерт каже, що противник поки що не має ресурсів, щоб організувати по-справжньому проривні операції в бік Харкова.  

– Разом тим, ворог оголосив про створення 14 нових дивізій, 16 нових механізованих бригад, двох загальновійськових армій. До осені вони намагатимуться наростити цей чисельний потенціал у межах до 300 тисяч. Яка відповідь із нашого боку? Якнайбільша кількість якісної зброї, – підбив підсумок Петро Черник.

https://armyinform.com.ua/2024/05/14/strah-pered-atacms-czykl-suhoyi-pogody-ta-300-tysyach-okupantiv-chomu-rosiya-pospishaye-na-harkivshhyni/