Тривалий час росіяни не запускають крилаті ракети з Чорного моря: у ВМС ЗСУ пояснили причину

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Лютого 2024, 11:10

Уже досить довгий час російські війська не випускали крилаті ракети по Україні з кораблів Чорноморського флоту. Наразі ці судна зайняті обороною та навчанням моряків.

Про це у прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів речник Військово-Морських Сил ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук, повідомляє АрміяInform.

«Угруповання російських бойових кораблів Чорноморського флоту рф досить потужне, але у бойових діях проти України були задіяні в основному носії крилатих ракет. Однак протягом уже досить тривалого часу ці системи озброєння так само не застосовуються. Тобто фактично зараз Чорноморський флот рф опікується двома основними питаннями: це охорона і оборона пунктів базування водного району та контролю цивільного судноплавства і навчальним процесом своїх моряків», — сказав Дмитро Плетенчук.

За його словами, наразі кораблі рф виконують свої завдання здебільшого у східній частині Чорного моря.

На даний час, повідомив Дмитро Плетенчук, у Чорне море виведені п’ять кораблів, з яких два фрегати — «Генерал Ессен» та «Адмірал Макаров», що можуть мати до 8 ракетних носіїв кожен.

«Випадок, який стався з їхнім ракетним катером вони кілька днів обдумували, розбирали. Після цього було призупинено навчальний процес, що в принципі вже є нестандартною ситуацією для Чорноморського флоту рф. Після цього, як вони вирішили, що вже можна безпечно виходити у східній частині Чорного моря — продовжували виходи у море», — зауважив речник ВМС ЗСУ.

Дмитро Плетенчук уточнив, що здебільшого ці виходи в море російських кораблів пов’язані із заходами безпеки і з переведенням суден до інших портів.

Раніше у ВМС ЗСУ пояснили, чому росія не замінює знищені кораблі у Чорному морі.

https://armyinform.com.ua/2024/02/12/tryvalyj-chas-rosiyany-ne-zapuskayut-krylati-rakety-z-chornogo-morya-u-vms-zsu-poyasnyly-prychynu/