У фокусі Громадської ради − проблемні питання соціального захисту військовослужбовців та ветеранів

У Києві в Центральному будинку офіцерів ЗС України відбулося розширене засідання Громадської ради при Міністерстві оборони України, на яке були запрошені посадові особи структурних підрозділів оборонного відомства та Мінсоцполітики.

Серед низки питань, які обговорювали, основну увагу приділили стану виконання в Міністерстві оборони України чинного законодавства з соціального забезпечення і захисту військовослужбовців, осіб звільнених у запас і відставку та членів їхніх сімей.

Заступник директора департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Олександр Щербінін

−У вітчизняному оборонному відомстві триває робота щодо впровадження нової системи грошового забезпечення, побудованої на основі ієрархії військових звань за зразком країн-членів НАТО. Опрацьовано законопроєкт, який передбачає внесення змін до низки законів у частині, що стосується зміни структури грошового забезпечення та введення поняття «базова ставка», яка встановлюється залежності від військового звання військовослужбовця та вислуги років у цьому званні. Виплати становитимуть 70 відсотків від загального розміру грошового забезпечення. Решта –додаткові надбавки стимулюючого та компенсаційного характеру, − відзначив заступник директора департаменту соціального та гуманітарного забезпечення Міністерства оборони України Олександр Щербінін.

Ще одна актуальна проблема, яку розглянули на засіданні Громадської ради при МО, − питання пенсійного забезпечення осіб, звільнених у запас і відставку та перерахунку пенсій зокрема.

− Наразі вже ухвалений Верховною Радою України у першому читанні проєкт закону про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (№ 2141), де планується збільшити максимальний розмір пенсії з 70%, який існує наразі, до 90%. Крім того, згаданий законопроєкт пропонує всі призначені пенсії перераховувати у зв’язку з підвищенням розміру грошового забезпечення або в разі введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) і премій у розмірах, встановлених законодавством, − повідомив Олександр Щербінін.

Залишаються не вирішеними проблеми із забезпечення житлом у ЗС України. Задля цього в Міноборони розробляється Концепція забезпечення житлом військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Крім того, на засіданні обговорили хід виконання програм і планів з оснащення ЗС України новітніми зразками озброєння та матеріально-технічними засобами.

https://armyinform.com.ua/2021/09/u-fokusi-gromadskoyi-rady-%e2%88%92-problemni-pytannya-soczialnogo-zahystu-vijskovosluzhbovcziv-ta-veteraniv/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *