У Генеральному штабі підбили підсумки стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля – 2021»

6 жовтня під головуванням начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта Сергія Шаптали підбито підсумки за результатами  роботи експертно-оціночних груп НАТО на визначених пунктах управління під час стратегічного командно-штабного навчання «Об’єднані зусилля – 2021». Про це інформує Генеральний штаб ЗСУ на сайті Збройні Сили України.

У ході СКШН відпрацьовувались питання управління угрупованнями військ під час операції сил оборони. В основу практичних дій було покладено виконання спільних завдань підрозділами Збройних Сил України та держав-партнерів й членів НАТО.

Участь у заході взяли представники Збройних сил Великої Британії, Канади, Литовської Республіки, США, Королівства Швеції, ФРН та офісу НАТО в Україні.

– Дуже важливо, що ви відгукнулися на запрошення та взяли участь в СКШН «Об’єднані зусилля – 2021». Для нас актуально почути оцінку тим управлінським процесам, за якими спостерігали офіцери експертно-оціночних груп. Це покращить взаємодію та взаємосумісність Збройних Сил України з арміями держав-членів НАТО, таким чином сприяючи євроатлантичній стабільності, – наголосив генерал-лейтенант Сергій Шаптала.

Керівник однієї з експертно-оціночних груп бригадний генерал ЗС Великої Британії Метью Бірч відзначив зусилля, які докладаються керівництвом ЗС України в питаннях удосконалення процесів управління військами.

– Приємно відзначити, що українські військові експериментують і такі прагнення потрібно підтримувати, – сказав бригадний генерал Метью Бірч.

Під час наради керівники експертно-оціночних груп поділилися спостереженнями за роботою штабів під час навчань та окреслили пропозиції щодо вдосконалення структури пунктів управління та процесів підготовки й ухвалення рішень.

– Висловлені нашими партнерами пропозиції та висновки будуть проаналізовані на робочих нарадах керівного складу ЗС України та враховані під час планування подальших заходів підготовки, – підсумував начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Шаптала.

Довідково. Стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля – 2021» тривало з 22 по 30 вересня 2021 року на всіх основних військових полігонах, а також в акваторії Чорного й Азовського морів.

Процедури планування відбувалися за новими принципами управління підрозділами та їхнього застосування, розробленими відповідно до директив Північноатлантичного альянсу.

На етапі підготовки особового складу до участі у СКШН «Об’єднані зусилля – 2021» був проведений навчально-тренувальний курс оперативної підготовки в рамках операції «Орбітал» та мобільної тренувальної групи Об’єднаного командування Об’єднаних ЗС НАТО «Брюнссум» для офіцерів Командування об’єднаних сил Збройних Сил України. Це посилило спроможності Командування діяти спільно зі штабами збройних сил країн-партнерів, які входять до складу НАТО.

Командуванням морської піхоти ВМС ЗС України був розгорнутий основний командний пункт управління для керівництва підлеглими та приданими силами, що виконують навчально-бойові завдання. Окрім українських військовослужбовців, до складу командного пункту  увійшли представники Збройних сил Великої Британії, США, Канади та Швеції.

https://armyinform.com.ua/2021/10/u-generalnomu-shtabi-pidbyly-pidsumky-strategichnogo-komandno-shtabnogo-navchannya-obyednani-zusyllya-2021/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *