У Києві відбувся концерт до Дня перемоги над нацизмом

Сьогодні, 9 травня, до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом біля Національного музею історії України у Другій світовій війні в Києві відбувся музичний концерт за участю Заслуженого академічного ансамблю  пісні й танцю Збройних Сил України.

Біля Національного музею історії України у Другій світовій війні у Києві відбулося урочисте вшанування подвигу та пам’яті усіх тих, хто боровся і здобув перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. На сцені біля музею відбувся музичний концерт, у якому взяли участь народні та заслужені українські музичні колективи та Заслужений академічний ансамбль пісні й танцю Збройних Сил України під головуванням заслуженого діяча мистецтв України полковника Дмитра Антонюка.

− Дев’яте травня залишається для нас особливим днем – днем пам’яті, днем перемоги над нацизмом, днем, який врятував світ від нацизму −  цієї коричневої чуми, яка захоплювала світ. Для нас перемога над нацизмом – це вистражданий скарб, причетність до великої справи усього людства та невимовна гордість за українців − наших предків, які були невід’ємною частиною цієї перемоги, − сказав художній керівник і головний диригент ансамблю Дмитро Антонюк.

− Нині, розуміючи, що в нашій країні також триває війна, ми коригуємо нашу концертну програму. Наразі вона  зорієнтована на визвольні пісні. Це пісні, які написані в останні роки про наших героїв АТО/ООС, а також насправді священні пісні – такі, як пісня про Дніпро, пісні про любов до України, про нашу нескореність будь-якому загарбникові (чи це нацисти, чи це наші «добрі сусіди»). Іноді пісня – це зброя. Наша мета показати, що українська  армія добре озброєна, міцна, нездоланна, вмотивована та налаштована дати відсіч у будь-який час будь-якому противникові, − каже Дмитро Жанович. − Ми бажаємо усім нашим захисникам і всім українцям миру, сонця, тепла. Травень цього року трішки запізнився, але головне – весна в душі. Цього дня ми хотіли бути ближчими до нашого народу, привітати усіх і  нагадати, що ніхто не забутий, і дати всім українцям переконання в тому, що армія насторожі, армія їх захистить!

Сьогодні у концерті брали участь понад 100 учасників ансамблю – оркестр, хор, балет і солісти. Вони представляли нові хореографічні композиції, прем’єрні пісні, підготовлені саме для цього дня.

Перед військовим ансамблем виступали народні музичні колективи, які сьогодні виконували більш журливі народні пісні. Ансамбль пісні й танцю Збройних Сил зробив дещо інші акценти. Їхні композиції були більш динамічні, героїчні. І як пояснив головний диригент – для того,  щоб переконати українців, що армія – це сила.

Заслужений академічний ансамбль пісні й танцю Збройних Сил України в концерті до Дня перемоги, віднедавна ще й Дня пам’яті та примирення, бере  участь щороку. Без його участі не обходиться жодне проведення державних та національних свят. Зокрема, наразі в активній фазі підготовка до 30-тиріччя Незалежності України. Хор військового ансамблю братиме участь у параді − у великому зведеному хорі.

А за кілька тижнів ансамбль планує вкотре поїхати з концертним туром до наших захисників на Донеччину та Луганщину. Як розповів головний диригент,  такі поїздки колектив проводить з початку війни. Перший фронтовий концерт відбувся у квітні 2014 року на самому початку збройної агресії  РФ під містом Слов’янськ, коли воно було вже окупованим.

– Наш штаб тоді був розташований просто у полі під Слов’янськом. Там ми виступали і так розпочали свою воєнну біографію. Ми наслідуємо традиції наших засновників та пам’ятаємо уроки Другої світової війни, коли ансамбль Збройних Сил дав понад 3 тисячі концертів зі своїми фронтовими бригадами, тобто це по 5-6 концертів в день, щоб підняти бойовий дух воїнам. Цей колектив дійшов до самого Берліна. Уже 5 травня 1945 року він дав переможний концерт біля Брандербурських воріт, хоча сам акт капітуляції ще підписаний не був, але вже над Рейхстагом звеличувався радянський прапор. До речі,встановлений 30 квітня українцем Берестом, − каже Дмитро Антонюк.

…Загалом військовий ансамбль дав уже понад 300 концертів у районах проведення АТО/ООС. Їздять невеличкими групами, як правило – одним автобусом по 30-35 осіб. До них входить невеличка частина балету, хору і солісти.

− Ми об’їхали всі військові шпиталі, всі військові навчальні центри Збройних Сил. Буває даємо по 5 концертів на день. Адже підтримувати наших захисників на передовій – надважливо. Такі хвилини їхнього дозвілля повертають їх додому. Нас інколи просять: «Не співайте занадто патріотичних пісень. Ми тут – вмотивовані. Заспівайте краще щось українське народне, щось про любов, про маму». Вони хочуть відтанути серцями, душами, хоч за ті півтори години.  Надзвичайно зворушує те, як вони біжать під час концерту і несуть нашим солісткам польові квіти. Це найліпша, найбільш вдячна публіка за ці часи. Наші артисти їдуть до них із задоволенням. Адже ті години спілкування після концерту, за горнятком чаю, коли вони можуть передати вітання, листи – це незабутньо. Тому їздили, їздимо і будемо їздити до нашої перемоги, − каже Дмитро Антонюк.

Під час концерту лунали пісні легендарних Марка Франкліна і Євгена Долматовського «Про Дніпро», які служили в ансамблі й написали пісню у 1941 році.  А також пісня на честь кожного, хто не повернувся з тієї війни, хто сьогодні салютує 76-ту річницю перемоги над нацизмом.

Зранку біля музею відбулося поминальне богослужіння, присвячене пам’яті загиблих у боротьбі за Україну та перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, молебень за мир в Україні та захисників Вітчизни. Також покладання квітів до пам’ятника воїнам-афганцям, ветеранам війни та керівникам УСВА.

Фото автора

https://armyinform.com.ua/2021/05/137394/