У курсантів-хіміків триває фінальний етап державної атестації

П’ятикурсники факультету радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» вийшли на фінішну пряму навчання.

Наразі курсантів атестують з фахової підготовки, яка є фінальною фазою складання державних іспитів. Випускники демонструють теоретичну обізнаність та практичну підготовку на техніці.

— У курсантів-хіміків триває крайній етап випускних іспитів, він найважливіший і найскладніший. Майбутні лейтенанти в польових умовах складають комплексний екзамен за циклом фахової підготовки. Усі екзаменаційні запитання випускники відпрацьовують впевнено, без значних недоліків, — зауважив заступник голови державної екзаменаційної комісії полковник Валерій Вебер. — Недавно курсанти успішно захистили магістерські роботи. Деякі з них навіть можна впроваджувати в навчальний процес вишу.

Під час польового екзамену випускники виконували обов’язки командирів підрозділів військ РХБ захисту, ставили завдання і управляли діями особового складу під час проведення спеціальної обробки техніки, аерозольного маскування об’єктів, РХБ розвідки маршрутів висування з позначенням зон зараження.

— Умовний противник застосував нервово-паралітичну зброю проти нашого підрозділу. Мені поставили завдання обробити 10 одиниць зараженої бронетехніки на гусеничному ходу. І керував діями ввіреного взводу РХБ захисту. Завдання виконав успішно, — розповів курсант Владислав Цеквава. — За розподілом планую продовжити службу в Самборі командиром вогнеметного взводу.

Окрім цього, курсанти практично встановлювали мінні загородження й надавали першу меддопомогу під час бою.

За словами членів екзаменаційної комісії, випускники демонструють високі результати з фахової підготовки, що в майбутньому, коли опановуватимуть офіцерські посади у військах, їм стане в пригоді. Також серед цьогорічних випускників факультету РХБ захисту п’ять осіб претендують на диплом із відзнакою.

— У мене було два теоретичні та три практичні запитання. Серед основних завдань мав перевірити холодним запуском димову машину ТДА-М, а також віддати бойовий наказ підлеглому взводу РХБ захисту і нанести рішення на карту. Усі дії відпрацював на відмінно, — зазначив старший сержант Сергій Кулініч. — Отримати найвищу оцінку на основному екзамені вдалося завдяки знанням, які здобував у виші впродовж п’яти років. До навчання в Харкові проходив службу в одному з підрозділів РХБ захисту на Вінниччині. Увесь цей досвід дав змогу претендувати на диплом з відзнакою. Незабаром отримаю омріяні лейтенантські погони і продовжу службу на Львівщині, де командуватиму взводом РХБ розвідки.

Слід додати, що наприкінці тижня у Військовому інституті танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відбудуться урочистості з нагоди випуску молодих офіцерів інженерного профілю та фахівців РХБ захисту.

https://armyinform.com.ua/2021/06/u-kursantiv-himikiv-tryvaye-finalnyj-etap-derzhavnoyi-atestacziyi/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *