У Мін’юсті показали, в яких умовах утримують військовополонених рф

В установах Державної кримінально-виконавчої служби України для тримання російських військовополонених утворено 51 дільницю і табір, де забезпечені належні побутові умови та організовано медичне забезпечення.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.

«Табір для військовополонених охороняється. Для утримуваних тут осіб створені належні побутові умови, організовано медичне забезпечення. Важливо, що військовополонені працюють. Вони займаються деревообробкою та приносять користь для українського суспільства», – сказав Денис Малюська.

За його словами, під час дії правового режиму воєнного стану в Україні, якщо доставити військовополонених безпосередньо до табору для тримання таких осіб неможливо – вони можуть тимчасово перебувати у дільницях, утворених в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України.

Крім того, до дільниць направляють тих військовополонених, щодо яких є інформація стосовно їхнього обміну найближчим часом.

Міністр зауважив, що цих військовополонених тримають в окремих приміщеннях у виправних колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання, середнього та максимального рівня безпеки, а також у СІЗО, ізольовано від інших засуджених та осіб, узятих під варту.

«Умови тримання як у таборі, так і у дільницях для тримання військовополонених, правила поводження з цими особами відповідають їхньому статусу та базуються на вимогах норм міжнародного гуманітарного права. Адже ми, зокрема і у питанні поводження з військовополоненими, не можемо поводитися як варвари. Тому що ми – країна цивілізована, ми – частина європейської спільноти. Крім того, я впевнений, що коли ми показуємо, як ми утримуємо російських полонених, ці кадри неодмінно побачать в рф, і ми розраховуємо, що вони будуть наших громадян утримувати в аналогічних умовах, доки ми їх не обміняємо», – проінформував міністр юстиції України.

Зазначається, що фінансування заходів щодо утримання військовополонених у таборах та дільницях у 2022 році здійснюється за рахунок коштів резервного фонду Державного бюджету України. Витрати на утримання одного військовополоненого складають приблизно три тисячі гривень на місяць.

https://armyinform.com.ua/2022/06/21/u-minyusti-pokazaly-v-yakyh-umovah-utrymuyut-vijskovopolonenyh-rf/